Odsalarki wody morskiej i akcesoria

Prezentujemy wydajne, kompaktowe i niezawodne odsalarki wody o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. To półautomatyczne odsalarki, elektryczne odsalarki z pompami membranowymi i ręczne odsalarki wody od renomowanych marek takich, jak Katadyn Spectra i High Pressure Watermakers. Odsalarka do wody jest niezbędna podczas dłuższej żeglugi na morzu. Służy uzyskiwaniu wody pitnej ze słonej wody morskiej. Oferujemy też akcesoria do odsalarki do wody m.in. dotykowe panele sterowania, przekaźniki, środki czyszczące do membrany, membrany i wkłady filtracyjne. 

Panel sterowania ASSM (RLB+CPU) Panel sterowania ASSM (RLB+CPU)
Cena:

15 147,36 zł

szt.
zobacz więcej

Odsalarki - co to jest i jak działa?

Oferowane odsalarki to urządzenia służące do pozyskiwania wody pitnej ze słonej wody morskiej. Działają na zasadzie odwróconej osmozy. Polega ona na wymuszonej dyfuzji wody przez błonę półprzepuszczalną. Powoduje to rozdzielenie dwóch roztworów o różnym stężeniu. W tradycyjnych modelach woda zdatna do picia wypływa za membraną, a reszta ulega utracie. W energooszczędnych urządzeniach słona woda, po przejściu przez membranę, trafia do dolnej części tłoka pompy.   

Odsalarka do wody - na czym polega konserwacja? Dlaczego warto ją regularnie wykonywać?

Aby odsalarka do wody przez długi czas spełniała swoje funkcje, należy ją regularnie konserwować. Trzeba ją czyścić i sprawdzać stan części. Wszystkie czynności należy wykonywać ostrożnie, aby nie uszkodzić urządzenia. Warto też używać do tego specjalistycznych preparatów do czyszczenia membran. Możesz je znaleźć w ofercie sklepu Maristo. Dzięki temu woda pitna będzie czysta i bezpieczna do picia, a sprzęt będzie działał przez wiele lat. 

Czy warto inwestować w odsalarki wody?  

Profesjonalne odsalarki wody to bardzo wygodny i prosty w obsłudze system pozyskiwania wody pitnej niezbędny podczas długiej żeglugi. Są bardzo przydatne w miejscach, w których nie ma dostępu do słodkiej wody lub jest ona niezdatna do picia. Regularna konserwacja urządzenia sprawi, że posłuży Ci na długie lata. Aby zmniejszyć koszty, warto kupić energooszczędną odsalarkę z pompą membranową. To rozwiązanie, które znacznie zmniejsza zużycie prądu podczas wytwarzania wysokiego ciśnienia potrzebnego do przeprowadzenia odwróconej osmozy.      

Niezawodne odsalarki i akcesoria w sklepie Maristo

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór niezawodnych, wydajnych, energooszczędnych, cichych, wytrzymałych i łatwych w obsłudze odsalarek elektrycznych, półautomatycznych i ręcznych. Oferujemy również akcesoria do nich, niezbędne do ich sterowania, czyszczenia i poprawnego działania. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl