Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Klimatyzacja jachtowa

Temperatura powietrza wewnątrz kabiny łodzi w sezonie może osiągać wysokie wartości. Jeśli mimo wentylacji w pomieszczeniach mieszkalnych jest zbyt ciepło, warto pomyśleć o klimatyzacji jachtowej. Urządzenie służy do schładzania powietrza na jachcie i pozbywania się z niego nadmiaru wilgoci. Klimatyzacja do łodzi z panelem sterowania to sposób na zapewnienie sobie komfortowych warunków podczas wakacyjnego rejsu.

Klimatyzacja na jacht – kiedy się przydaje najbardziej?

Wyjątkowo upalne lato lub wyprawa łodzią w ciepłe rejony Europy, a także postój w porcie to sytuacje, w których wielu żeglarzy docenia możliwość szybkiego schłodzenia wnętrza kabiny. Czasami wydajna wentylacja nie zapewnia wystarczającego komfortu załodze. 

Klimatyzacja na jacht zajmuje niewiele miejsca i nie generuje dużego hałasu. Zabezpiecza pomieszczenia przed wysoką temperaturą oraz usuwa nadmiar wilgoci z powietrza. Niektóre urządzenia mają dodatkową funkcję grzania, co przydaje się podczas pogorszenia pogody. 

Jak działa klimatyzacja jachtowa?

Sposób działania klimatyzacji do łodzi przypomina pracę klimatyzacji montowanej w pojazdach i w pomieszczeniach. Aby klimatyzacja była wydajna, całe pomieszczenie musi być szczelnie zamknięte. Jednostka odbiera ciepło z kabiny, chłodzi je i rozprowadza po jachcie. Do pracy urządzenie potrzebuje wody zaburtowej, która, krążąc w instalacji, wpływa na wysokość temperatury w pomieszczeniach. Latem może służyć do chłodzenia, a zimą do ogrzewania. Zarówno temperaturę czynnika jak i prędkość wentylatora można dowolnie regulować.

Klimatyzacja do łodzi – najważniejsze podzespoły

Przydatnym dodatkiem do jednostki jest elektroniczny panel sterowania, na którym użytkownik może ustawiać tryby pracy i wentylacji, regulować temperaturę oraz korzystać z pozostałych funkcji, takich jak ustawianie czasu uruchamiania i wyłączania. Dla własnej wygody możesz wybrać model z pilotem. 

Nie zapomnij o przydatnych częściach takich jak przejścia, przyłącza, zawory, filtry, pompy, przewody, rury i kratki wylotowe. Jest to zestaw akcesoriów niezbędnych do prawidłowego podłączenia klimatyzatora. Wszystkie elementy są wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci oraz na zasolenie. Dzięki temu charakteryzują się dużą trwałością.

Jak wybrać klimatyzator do jachtu?

Vitrifrigo to kompaktowe klimatyzatory przystosowane do użytkowania na niewielkiej powierzchni łodzi. Klimatyzacja na jacht to urządzenia, które mogą służyć do regulacji temperatury nawet w kilku pomieszczeniach jednocześnie i są odporne na działanie wilgoci. 

Podstawową jednostką używaną do określania rodzaju klimatyzacji jachtowej jest Btu (British Thermal Unit). Wartość ta oznacza ilość ciepła potrzebnego do ogrzania 1 funta wody o 1 stopień Fahrenheita. Wyższe Btu to wydajniejsza praca klimatyzacji. Dlatego należy dopasować Btu klimatyzatora do wielkości jachtu i przewidywanych warunków pogodowych. 

Warto też zwrócić uwagę na wielkość urządzenia. Przed zakupem upewnij się, że wymiary klimatyzacji pozwalają na jej montaż w dogodnym miejscu, najczęściej w dolnych partiach zabudowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl