Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kotwice Britany

Charakterystyczne kotwice Britany wykonane są ze stali galwanizowanej. To zapewnia im niebywałą odporność na niekorzystny wpływ wilgoci. Z uwagi na prostą konstrukcję i solidny materiał, kotwice te odznaczają się dużą wytrzymałością. Są niezawodne na łódkach żaglowych i motorowych. Sprawdzają się na różnych podłożach. Ostro zakończone elementy sprzyjają dużemu zagłębieniu i zapewniają mocny chwyt.

Cechy charakterystyczne kotwicy Britany

Kotwica Britany z wyglądu przypomina nieco kotwicę Danfortha. Kotwy francuskie mają dużą siłę trzymania, co sprawia, że mimo prostej budowy są bardzo skuteczne. Stosunkowo niewielka masa to cecha, dzięki której kotwice te są często stosowane na jachtach, łodziach wędkarskich oraz motorowych. Z uwagi na wytrzymałą konstrukcję kotwice stalowe mogą służyć przez wiele lat pod dużym obciążeniem. 

Na jakie podłoże nadają się kotwice Britany?

Kotwice typu Britany doskonale działają na podłożu piaszczystym i żwirowym. Bez trudu zagłębiają się w mule. Mają też swoje ograniczenia. Niezbyt dobrze nadają się do stosowania na podłożu pokrytym wodorostami, ponieważ mogą się po nich ześlizgnąć podczas kotwiczenia.

Z jakimi łodziami współpracują kotwice Britany?

Skuteczne kotwiczenie łodzi za pomocą kotwicy Britany jest możliwe wtedy, gdy sprzęt zostanie odpowiednio dopasowany do parametrów jednostki. Lekkie kotwice od 2 kg nadają się do unieruchamiania pontonów. Z kolei niewiele od nich cięższe kotwice 3,5 kg mogą posłużyć do zahamowania łodzi o długości maksymalnej 4 m. Przyjmuje się, że duże kotwice ważące 14 kg mogą stabilizować i unieruchamiać łódź o długości 10,5 m. 

Z czym kompletować kotwicę Britany?

Kotwica francuska może być kotwicą główną lub pomocniczą na łodzi. Do poprawnego działania wymaga kilku dodatkowych elementów. Aby stworzyć funkcjonalny zestaw do kotwiczenia, do kotwicy Britany należy dobrać linę oraz szeklę. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego zestawu. Dostępne kotwice ważące 2, 3, 5, 10 lub 12 kg zestawione są z odpowiednio dopasowanymi akcesoriami, tworząc idealny zestaw do wyposażenia łodzi. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl