Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Farby antyporostowe do jachtów - antyfouling

Tzw. antifouling służy zabezpieczaniu poszycia jachtów (a szczególnie ich dna) przed narastaniem organizmów wodnych. W skrajnych przypadkach porosty potrafią uszkodzić żelkot, zwiększają zużycie paliwa, a przede wszystkim dodają pracy związanej z ich usuwaniem. Sprawdź naszą ofertę farb antyporostowych i dowiedz się nieco więcej o środkach chroniących statek przed glonami. Sklep żeglarski Maristo oferuje wyłącznie wysokiej klasy chemię jachtową.

Antyfouling VSE 0,75l Antyfouling VSE 0,75l
Producent: OLIVA
Cena: 302,00 zł
szt.
zobacz więcej
Antyfouling VSE 10l Antyfouling VSE 10l
Producent: OLIVA
Cena: 3 730,00 zł
szt.
zobacz więcej
Farba antyporostowa czarna - 2,5 l Farba antyporostowa czarna - 2,5 l
Producent: SeaLine
Cena: 526,00 zł
szt.
zobacz więcej
Farba antyporostowa czarna - 750 ml Farba antyporostowa czarna - 750 ml
Producent: SeaLine
Cena: 172,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jakie farby antyporostowe są najlepsze?

Kupując odpowiednie farby przeciw porostom, możesz napotkać ich różne rodzaje. Wspomniane antifoulingi mają w składzie środki biobójcze, które niestety są szkodliwe dla środowiska, a także człowieka. Nie da się jednak zaprzeczyć, że cechują się znacznie większą skutecznością od tradycyjnych farb bez chemikaliów. Wybierając produkt, należy zatem rozważyć tę kwestię.

Jak przygotować powierzchnię pod antifouling?

Nałożenie farby nie może się odbywać od razu po slipowaniu jachtu, ponieważ poszycie trzeba najpierw odpowiednio przygotować. Całą powierzchnię trzeba przede wszystkim dokładnie oczyścić, by nie miała żadnych zanieczyszczeń. Następnie malowaną powierzchnię trzeba odtłuścić (służą do tego specjalne środki często tych samych producentów co farby). Następnie nakłada się odpowiednią ilość antifoulingu.

Ile warstw farby antyporostowej nałożyć?

Jedna warstwa farby zasadniczo nie spełni swojego zadania. Można oczywiście ją zastosować, jednak będzie to tylko marnotrawstwo czasu. Najlepiej od razu pomalować całą powierzchnię minimum dwa razy, a można to zrobić nawet trzykrotnie. Oprócz tego, co jakiś czas, przykładowo na początku sezonu dobrze jest nakładać kolejną warstwę lub dwie.

Farba antyporostowa – czy zawsze należy ją stosować?

Farby antyporostowe działają wtedy, gdy są zanurzone w wodzie. W chwili, gdy są wyciągane na powierzchnię, środki tracą swoje właściwości ochronne, co sprawia, że cały zabieg staje się bezwartościowy. Farby stosuje się zatem na jednostkach, które stale lub przynajmniej bardzo długo zostają zanurzone.

Odwiedź nasz blog i przeczytaj artykuł "Jaka farba do łodzi z laminatu?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl