Ręczne toalety pokładowe do jachtów i łodzi

Toalety jachtowe wykonane są z wytrzymałej ceramiki oraz tworzyw sztucznych. Produkty te sprawdzą się szczególnie na łodziach, jachtach oraz innych pojazdach turystycznych. Toalety morskie umożliwiają spłukiwanie fekaliów przy pomocy samozasysającej pompki tłokowej, która posiada dwustronne działanie. Z kolei ręczne toalety pokładowe wyposażone są w rękojeść umożliwiającą  blokowanie zabezpieczające przed zalaniem lub cofaniem się fekaliów. W zestawach dominują  deski klozetowe w białym kolorze. Wymiary toalet ręcznych są niewielkie, co pozwala  zaoszczędzić miejsce na powierzchni pokładu. Znajdź swój produkt na naszej stronie internetowej, oferujemy produkty w atrakcyjnych cenach.

Toaleta ręczna Compact Twist'n'Lock Toaleta ręczna Compact Twist'n'Lock
Producent: Jabsco
Cena: 1 150,00 zł
szt.
zobacz więcej

Toaleta jachtowa - niezbędne wyposażenie na jachcie

Bez dwóch zdań toaleta jachtowa jest niezbędnym wyposażeniem na każdym jachcie, który wykorzystywany jest do żeglugi turystycznej. Przede wszystkim jej obecność korzystnie wpływa na wygodę żeglugi załogi, a także zachowanie przez jej członków wysokich standardów higieny. W sklepie Maristo przygotowaliśmy m.in. ręczne toalety jachtowe, których działanie jest niezależne od zasilania elektrycznego, przez co są mniej awaryjne. Posiadanie kingstona na jachcie sprawi, że każdy rejs będzie jeszcze przyjemniejszy, a jego uczestnicy zadowoleni.

Jak działa ręczna toaleta jachtowa?

Ręczna toaleta jachtowa ma stosunkowo prostą specyfikę działania. Woda do toalety pompowana jest za pomocą dedykowanej rączki, dzięki której można nie tylko opróżnić, ale także spłukać toaletę jachtową. Ponadto ręczna toaleta na jacht posiada przełącznik, dzięki któremu użytkownik wybiera, jaką czynność przy pomocy rączki chce wykonać. To bardzo ważne w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ w ten sposób odcina się m.in. dopływ wody morskiej do toalety. Dzieje się tak, gdy przełącznik ustawimy na opcji „opróżnij”. Pozostawienie przełącznika w trybie „spłucz” sprawia, że morska woda zbiera się pod tłokiem w pompie. W skrajnych przypadkach pozostawienie tego ustawienia może skutkować zalaniem jachtu, a nawet jego zatonięciem, dlatego rekomenduje się zachować szczególną ostrożność w trakcie użytkowania ręcznej toalety jachtowej. 

Toaleta na jachcie - ręczna czy elektryczna?

Obie mają swoje wady i zalety i wybór jest kwestią indywidualną. Z naszej perspektywy toaleta jachtowa manualna posiada wiele zalet i przede wszystkim jest dużo tańsza w zakupie, a następnie łatwa w eksploatacji i serwisowaniu. Ponadto jej działanie jest niezależne od zasilania elektrycznego na jachcie, co także nie jest bez znaczenia w trakcie żeglugi. Użytkownicy zwracają także uwagę na mniejszą niezawodność ręcznych toalet jachtowych, choć ich użytkowanie może być bardziej pracochłonne. Warto porównać wybrane modele we własnym zakresie, a następnie dokonać zakupu. W przypadku wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z zespołem specjalistów sklepu żeglarskiego Maristo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl