Kabestany

W ofercie sklepu Maristo przygotowaliśmy szeroki wybór kabestanów oraz dodatkowych akcesoriów, które korzystnie wpłyną na wygodę i bezpieczeństwo żeglugi. Starannie dobrane produkty do jachtu sprawią, że wybieranie lub luzowanie lin będzie zdecydowanie prostsze. W tej kategorii znajdą Państwo m.in.: kabestany 2-biegowe, 1-biegowe, adaptery, korby pojedyncze i podwójne, a także dedykowane smary. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zakupów profesjonalnego sprzętu żeglarskiego w sklepie Maristo.

Pokrowiec na kabestan G-nautics Pokrowiec na kabestan G-nautics
Producent: G-nautics
Cena:

157,95 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
Andersen kabestan Typ 101 Andersen kabestan Typ 101
Producent: Andersen
Cena:

3 491,00 zł

szt.
zobacz więcej
Andersen kabestan Typ 102-150mm Andersen kabestan Typ 102-150mm
Producent: Andersen
Cena:

3 404,00 zł

szt.
zobacz więcej
Andersen kabestan Typ 102-200mm Andersen kabestan Typ 102-200mm
Producent: Andersen
Cena:

3 689,00 zł

szt.
zobacz więcej
Andersen kabestan Typ 18 (2-biegowa) Andersen kabestan Typ 18 (2-biegowa)
Producent: Andersen
Cena:

3 428,00 zł

szt.
zobacz więcej
Andersen kabestan Typ 28 (2-biegowa) Andersen kabestan Typ 28 (2-biegowa)
Producent: Andersen
Cena:

4 413,00 zł

szt.
zobacz więcej
Andersen kabestan Typ 40 (2-biegowa) Andersen kabestan Typ 40 (2-biegowa)
Producent: Andersen
Cena:

5 403,00 zł

szt.
zobacz więcej
Andersen kabestan Typ 46 (2-biegowa) Andersen kabestan Typ 46 (2-biegowa)
Producent: Andersen
Cena:

5 500,00 zł

szt.
zobacz więcej
Andersen kabestan Typ 91 Andersen kabestan Typ 91
Producent: Andersen
Cena:

2 685,00 zł

szt.
zobacz więcej

Co to jest kabestan?

Kabestan to urządzenie, które najczęściej wykorzystywane jest na jachtach i innych jednostkach pływających. Jego zadaniem jest ułatwienie luzowania lub wybierania lin, łańcuchów kotwicznych, cum i olinowania ruchomego. Kabestany swoim wyglądem i specyfiką działania przypominają popularne kołowrotki. 

Do czego służy kabestan?

Żeglarz w trakcie luzowania lub wybierania lin kręci kabestanem za pomocą dedykowanej korby, przez co w całym procesie nie ma potrzeby wykorzystywania dużej siły. Specjalna konstrukcja kabestanów sprawia, że pozwalają na redukcję siły nawet od kilku do kilkunastu razy. Wówczas opór stawiany przez liny jest zdecydowanie mniejszy. Urządzenie doskonale sprawdza się w żegludze rekreacyjnej oraz regatowej. 

Rodzaje kabestanów

Istnieje kilka podstawowych rodzajów kabestanów. Ze względu na ich konstrukcję, wyróżnia się: jednobiegowe, dwubiegowe oraz trójbiegowe. Kolejny podział wskazuje na mechanizm działania urządzenia. Pod tym kątem w żegludze wykorzystywane są kabestany:

 • ręczne;
 • elektryczne;
 • hydrauliczne;
 • pneumatyczne. 

Na jachtach użytkowane są m.in.: kabestany szotowe, kotwiczne i fałowe. Dodatkowo na łodziach regatowych instaluje się kabestany z szybkim napędem, ponieważ o miejscu zajętym przez żeglarzy często decydują sekundy. 

Co znajdą Państwo w ofercie Maristo?

W ofercie sklepu Maristo przygotowaliśmy dla Państwa starannie dobrany i profesjonalny sprzęt żeglarski. Każdy z produktów cechuje się najwyższą rynkową jakością. Posiadamy kompletne kabestany różnego typu 1-biegowe i 2-biegowe. Ponadto oferujemy same korby do kabestanów, adaptery oraz smary. Urządzenia dostępne są w różnej wielkości, dzięki czemu bez problemu dopasują Państwo model do swoich potrzeb, wielkości jachtu oraz specyfiki żeglugi. Zapraszamy do zakupów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl