Knagi szczękowe

W tej kategorii prezentujemy knagi szczękowe, inaczej nazywane sprężynowymi. To element służący do czasowego mocowania i unieruchomienia lin. Wykorzystuje się go na jachtach, łodziach i innych jednostkach pływających na śródlądziu lub morzu. W naszej ofercie znaleźć można szeroki wybór wysokiej jakości knag szczękowych BARTON z przelotkami lub bez przelotek w różnorodnych rozmiarach. Wykonane zostały z wytrzymałego kompozytowego włókna Kevlar/Zytal.

Knagi szczękowe - co to jest? Do czego służą?

Wytrzymałe knagi szczękowe, tzw. pieski odpowiadają za ustabilizowanie i unieruchomienie lin tak, aby mogły się one poruszać tylko w jednym kierunku. Pozwalają też na sprawne i szybkie ich rozwiązanie. Wykorzystuje się je podczas różnych prac pokładowych na łodziach, jachtach i na innych jednostkach pływających. Składają się z dwóch karbowanych, ruchomych elementów na sprężynie, między które wciska się linę. Mogą być wyposażone w przelotkę, czyli prowadnicę liny.

Knagi szczękowe - jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Zakup nieodpowiednej knagi może skutkować wyślizgiwaniem się liny oraz problemem z jej rozwiązaniem i wyciągnięciem. Stąd należy sięgać po knagi szczękowe:

  • wykonane z wytrzymałego materiału — te o niskiej jakości szybciej blokują się pod dużym ciężarem i z upływem czasu trzymają coraz słabiej;
  • wyposażone w wysokiej jakości sprężynę — powinna płynnie pracować;
  • w których dwie połówki mają taką samą mechanikę sprężyn i działają równomiernie. 

Ważne jest też dobranie knag do rodzaju i specyfiki łodzi. Te szczękowe najlepiej sprawdzą się na większych jednostkach śródlądowych. 

Knagi szczękowe w ofercie sklepu Maristo

W naszej ofercie znajdują się knagi szczękowe BARTON mini i midi. Do wyboru są modele z przelotkami lub bez. Wykonane zostały z wysokiej jakości kompozytowego włókna Kevlar/Zytal o lepszej wydajności niż włókno węglowe i szklane. Dzięki stopniowemu ułożeniu zębatek są w stanie utrzymać każdy rodzaj liny przy minimalnym zużyciu jej i zacisku. Szeroki wybór umożliwia dobranie produktu do indywidualnych potrzeb. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl