Kamizelki asekuracyjne

W sklepie Maristo przygotowaliśmy dla Państwa profesjonalne kamizelki asekuracyjne. Ten sprzęt zwiększy bezpieczeństwo załogi podczas każdego wyjścia na wodę. Dostępne kamizelki cechują się różną wypornością, dzięki czemu dostosują je Państwo do swoich potrzeb. Posiadamy produkty zarówno do żeglugi rekreacyjnej, jak i regatowej. Każda kamizelka posiada niezbędne atesty i jest zgodna z wymogami międzynarodowymi. Sprawdź naszą ofertę kamizelek asekuracyjnych i zwiększ swoje bezpieczeństwo na wodzie i w porcie.  

Kamizelka Angler 50N +90kg Kamizelka Angler 50N +90kg
Producent: 4WATER
Cena: 493,91 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka Angler 50N 60/90kg Kamizelka Angler 50N 60/90kg
Producent: 4WATER
Cena: 494,96 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka asekuracyjna Baltic Dinghy Pro Kamizelka asekuracyjna Baltic Dinghy Pro
Cena: 300,00 zł 375,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kamizelka asekuracyjna Compass Regatta 2 Kamizelka asekuracyjna Compass Regatta 2
Producent: Compass
Cena: 81,00 zł 90,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kamizelka Rapid PVC >90kg Kamizelka Rapid PVC >90kg
Producent: 4WATER
Cena: 411,97 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka Rapid PVC 30/40kg Kamizelka Rapid PVC 30/40kg
Producent: 4WATER
Cena: 421,16 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka Rapid PVC 40/60kg Kamizelka Rapid PVC 40/60kg
Producent: 4WATER
Cena: 424,30 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka Rapid PVC 60/90kg Kamizelka Rapid PVC 60/90kg
Producent: 4WATER
Cena: 411,36 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka ratunkowa Brest +90 kg Kamizelka ratunkowa Brest +90 kg
Producent: 4WATER
Cena: 803,91 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka ratunkowa Brest 60-90 kg Kamizelka ratunkowa Brest 60-90 kg
Producent: 4WATER
Cena: 803,91 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka ratunkowa FRIOUL 40-60 kg Kamizelka ratunkowa FRIOUL 40-60 kg
Producent: 4WATER
Cena: 240,63 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka ratunkowa FRIOUL 60-80 kg Kamizelka ratunkowa FRIOUL 60-80 kg
Producent: 4WATER
Cena: 240,63 zł
szt.
zobacz więcej

Co to jest kamizelka asekuracyjna?

Założenie kamizelki asekuracyjnej stanowi dodatkowe zabezpieczenie podczas żeglowania,  pływania kajakiem, łódką lub motorówką. Zapewnia ochronę również podczas uprawiania sportów wodnych tj. windsurfing czy wakeboard. Lekka konstrukcja kamizelki umożliwia szeroki zakres ruchu, a w razie wypadku pomoże utrzymać się na powierzchni wody. 

Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj kamizelki, mimo że jest bardzo wygodny i funkcjonalny, przeznaczony jest dla osób, które potrafią pływać. Kamizelka będzie wsparciem w nagłej sytuacji np. wypadnięcia do wody podczas spływu kajakowego lub wędkowania na jeziorze. Oferowane w naszym sklepie wysokiej jakości kamizelki asekuracyjne wyposażone są w pasy z możliwością regulacji, dzięki czemu łatwo dopasować je do ciała. 

Kamizelka asekuracyjna czy ratunkowa?

Czym różni się kamizelka asekuracyjna od ratunkowej? Ta druga, jak sama nazwa wskazuje, służy do ratowania. Pozwala utrzymać się na powierzchni wody w pozycji na plecach nawet w momencie utraty przytomności. Jest to możliwe między innymi poprzez wykorzystanie sztywnego kołnierza. Kamizelka posiada też przeważnie gwizdek i odblaski ułatwiające szybsze odnalezienie osoby poszkodowanej. Ponieważ jest ona środkiem ratunkowym, musi spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Budowa i funkcjonalność kamizelki ratunkowej powoduje, że swoboda w poruszaniu jest znacznie ograniczona. Dlatego ten typ sprzętu nie sprawdzi się podczas uprawiania sportów wodnych, gdzie duże znaczenie ma szeroki zakres ruchu.  W tym wypadku lepiej wybrać kamizelkę asekuracyjną, która jest lżejsza i zdecydowanie wygodniejsza. Jej forma często jest dostosowana do rodzaju aktywności. Kamizelki mogą różnić się długością, kształtem i rodzajem zapięcia. W odróżnieniu od kamizelek ratunkowych nie są obwarowane restrykcyjnymi wymaganiami, a ich stosowanie wymaga umiejętności pływania. 

Kamizelka asekuracyjna dla dzieci

W trakcie każdej aktywności dziecka w wodzie kwestią priorytetową jest bezpieczeństwo. Wypożyczalnie sprzętu często posiadają ograniczoną liczbę kamizelek dla dzieci lub nie mają ich wcale. Tymczasem w przypadku dziecka szczególnie ważne jest odpowiednie dopasowanie kamizelki. Dlatego planując rodzinny wypoczynek nad wodą, warto zaopatrzyć się we własny egzemplarz. 

Kamizelki asekuracyjne dla dzieci dostępne są w intensywnych kolorach i często zdobi je zabawny motyw np. z bajkowymi postaciami. Dziecko chętniej nosi taką kamizelkę, a przede wszystkim jest lepiej widoczne dla opiekunów. Lekkie wypełnienie ułatwia utrzymanie się na wodzie, ale nie krępuje ruchów dziecka. Kamizelki asekuracyjne dla najmłodszych posiadają wyposażenie w postaci elementów odblaskowych oraz regulowanych pasków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl