Sonary i echosondy morskie

W tej kategorii prezentujemy Państwu sonary i echosondy morskie pozwalające na uzyskanie obrazów dna i przeszkód w niemal fotograficznej jakości oraz proste namierzanie ryb. Posiadają wytrzymałe obudowy, wyświetlacze LCD, Wi-Fi, GPS, systemy kompatybilne ze smartfonami i tabletami oraz ploter map do nawigacji i wyznaczenia tras. W tej sekcji znajdą Państwo też akcesoria niezbędne do sonarów i echosond.

Sonary - co to jest, do czego służy i jak działa?

Oferowane sonary służą do nawigacji, komunikacji, detekcji, ustalania pozycji, śledzenia i klasyfikacji poruszających się lub nieruchomych obiektów zanurzonych, za pomocą długich, średnich i krótkich fal dźwiękowych. Ustalają położenie geograficzne wraz z głębokością, długość, szerokość i wysokość przeszkód podwodnych, w tym wielkość ławic ryb. Przesyłają impulsy fal dźwiękowych przez wodę, które po natrafieniu na przeszkodę odbijają się i powracają na powierzchnię. Po odbiciu przekształcane są w sygnały elektryczne. W efekcie na wyświetlaczu urządzenia pojawiają się informacje o przeszkodzie. 

Echosondy - czym są? Zastosowanie i zasady działania

Nowoczesna echosonda morska to wersja sonaru, która cechuje się mniejszą mocą i zasięgiem. Do działania wystarczy jej słabsze zasilanie. Mierzy odległość ruchomej lub nieruchomej przeszkody od powierzchni wody. Echosonda jachtowa może być wykorzystywana do namierzania ławicy ryb. 

Echosondy emitują fale dźwiękowe za pomocą przetwornika piezoelektrycznego. Impulsy odbijają się od przeszkody i powracają na powierzchnię wody. Dzięki procesorowi i oprogramowaniu użytkownik otrzymuje informacje o dnie i obiekcie. 

Sonary, echosondy i akcesoria — jakie wybrać? 

Wybierając sonary i echosondy, warto sięgać po nowoczesny sprzęt wyposażony w Wi-Fi, GPS, ploter map, wyrazisty ekran LCD, kompatybilny ze smartfonem lub tabletem oraz wyposażony w specjalistyczne aplikacje i oprogramowanie potrzebne do analizy fal i zwiększające funkcjonalność urządzenia. Takie produkty znajdą Państwo w sklepie Maristo wraz z niezbędnymi akcesoriami, takimi jak przetworniki, kable i adaptery do nich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl