Kotwice ROCNA

Profesjonalne kotwice ROCNA to kotwice typu SHHP (Super High Holding Power), oryginalnie zaprojektowane przez nowozelandzkiego konstruktora jachtów i żeglarza Petera Smitha. Odznaczają się wyjątkowo dużą siłą trzymania. Doskonale sprawdzają się na różnych rodzajach podłoża, co tylko podkreśla ich niezwykłą wszechstronność zastosowania. Oto kotwice ROCNA, które zapewnią jachtowi najwyższy stopień bezpieczeństwa.           

Czym charakteryzują się kotwice ROCNA?

Stworzone przez profesjonalnego żeglarza kotwice powstały z połączenia pasji, doświadczenia i ogromnej wiedzy. Z technicznego punktu widzenia są one niezwykle wytrzymałe. Sprawdzają się nawet w bardzo wymagających warunkach, co potwierdziły testy przeprowadzone w takich rejonach jak wody Alaski, Patagonii i Grenlandii. 

Co sprawia, że kotwice ROCNA są tak wyjątkowe? Sporej wielkości pług kotwicy zakończony jest ostrym grotem, który bez przeszkód wbija się w muliste, piaszczyste i skaliste dno, nawet gdy jest ono pokryte glonami i roślinnością. Ciekawym elementem konstrukcji jest też charakterystycznie wygięty pałąk. Pomaga on tak ustawić kotwicę, by umożliwić optymalny kąt natarcia względem dna. Sprzyjają temu specjalne boczne elementy stabilizujące. 

Jaki model kotwicy ROCNA do łodzi?

Oferta ROCNA obejmuje kotwice o masie od 6 do 70 kg. Najlżejsze modele wybierane są do łodzi o długości 5 m. Te cięższe są odpowiednie dla jednostek o długości do 28 m. 

Warto zaznaczyć, że w odpowiednich zakresach obowiązuje zasada dopasowania zarówno długości jak i masy jednostki pływającej do kotwicy. Ilustruje to poniższy przykład – kotwica ROCNA o masie 10 kg będzie odpowiednia dla łodzi o długości 7 m, która waży mniej niż 7 t lub dla łodzi o długości 11 m, która waży mniej niż 3 t. 

Kotwice ROCNA VULCAN i ich charakterystyka

Kotwice ROCNA dzielą się na dwa podstawowe typy: ROCNA i VULCAN. Różnią się nieco kształtem trzonu, który w modelu VULCAN jest mocno zaokrąglony. VULCAN pozbawiony jest charakterystycznego pałąka. Jego pług ma bardziej opływowy kształt. Podobnie jak w przypadku typu ROCNA, VULCAN objęty jest dożywotnią gwarancją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl