Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kompasy żeglarskie i jachtowe

Kompasy stanowią podstawowe wyposażenie każdego jachtu. Kompasy żeglarskie i jachtowe są najważniejszymi przyrządami nawigacyjnymi na profesjonalnych obiektach pływających. To urządzenia, przy pomocy których możliwe jest dokładne określenie kierunków. Wspomaganie nawigacji kompasem ułatwia ustalenie i trzymanie się obranego celu. Dzięki bardziej rozbudowanym modelom oprócz wyznaczenia kierunku uda się także uzyskać informację o głębokości, na jakiej aktualnie pływa łódź, lub o znajdujących się w pobliżu portach. Jeżeli rozważasz zakup kompasu jachtowego lub żeglarskiego, dobrze trafiłeś. Na naszej stronie przedstawiamy bogaty przekrój sprzętu służącego do nawigacji. Każdy żeglarz bez problemu znajdzie kompas jachtowy dopasowany do jego potrzeb. W szerokiej ofercie naszego sklepu czekają na Ciebie kompasy najlepszej jakości.

Kompas żeglarski i jachtowy - jak wybrać?

W ofercie sklepu internetowego maristo.pl znajduje się wiele urządzeń, różniących się od siebie parametrami. W ten sposób każdy żeglarz ma możliwość doboru takich kompasów jachtowych, które będą odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Dokonując wyboru konkretnego produktu, warto zwrócić uwagę, czy dany przedmiot można zdemontować bez jego uszkodzenia. Istotne są także parametry kompasów, zwłaszcza wymiary, wysokość i średnica tarczy.

Kompasy żeglarskie w asortymencie sklepu maristo.pl

W asortymencie można znaleźć m.in. kompasy żeglarskie pływalne, przyboczne, sprzężone, w skrzynce i inne. Dzięki kompaktowym rozmiarom istnieje możliwość zamontowania ich w każdym miejscu na statku.

Co wyróżnia kompas żeglarski?

Kompasy żeglarskie przeznaczone są do użytku na statkach, żaglówkach, łodziach i innych obiektach pływających. Wyróżniają się one przede wszystkim wytrzymałą kopułą, odporną na wilgoć, co daje ochronę przedmiotu w trudnych warunkach. Oprócz tego modele te mają bardzo często podświetlane tarcze. 

Kompas jachtowy - jak działa?

Kompasy jachtowe, tak samo, jak inne tego typu urządzenia, mają magnetyczną igłę, która układa się w dany sposób w zależności od linii pola magnetycznego. Igła znajduje się w pudełku z płynem, jest stabilna i może obracać się wokół własnej osi, dając precyzyjne pomiary. Zakończenie igły wskazuje kierunek północny.

Warto pamiętać, że działanie wszystkich kompasów jachtowych może zakłócić bliskość metalowych przedmiotów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl