Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pasty polerskie do polerowania jachtów i łodzi

Regularne polerowanie jachtów i łodzi z wykorzystaniem odpowiednich preparatów, jest niezbędne, aby jednostki pływające przez wiele lat pozostawały w dobrej kondycji wizualnej i technicznej. Służą do tego m.in. specjalne pasty polerskie — szeroki wybór tych produktów zajdziesz w sklepie żeglarskim Maristo. Posiadamy wysokojakościowe pasty polerskie do laminatów, woski ochronne, elastyczne masy do uszczelniania, a także skuteczny środek czyszczący producenta Sea Line.

COLOR RENOVATION COLOR RENOVATION
Producent: SeaLine
Cena:

64,40 zł

szt.
zobacz więcej
SL POLYMER - bezbarwny SL POLYMER - bezbarwny
Producent: SeaLine
Cena:

75,00 zł

szt.
zobacz więcej
SL POLYMER - biały SL POLYMER - biały
Producent: SeaLine
Cena:

75,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wosk ochronny S4 PROTECT WAX Wosk ochronny S4 PROTECT WAX
Producent: SeaLine
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wosk ochronny S5 QUICK WAX Wosk ochronny S5 QUICK WAX
Producent: SeaLine
Cena:

40,00 zł

szt.
zobacz więcej

Pasty polerskie do jachtów to szybki sposób na ich renowację

Polerowanie łodzi jest zajęciem czasochłonnym, nie mniej znacznie tańszym i dającym równie dobre efekty jak malowanie czy renowacja. Przed rozpoczęciem prac dobrze jest zapoznać się ze stanem jednostki pływającej i na tej podstawie dobrać odpowiednią pastę polerską do łodzi. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pasty polerskie do laminatów nie tylko nadają błysku, są w stanie zlikwidować widoczne rysy i drobne ubytki w powierzchni.

Co zyskujemy dzięki polerowaniu?

Polerowanie polega na wyrównaniu powierzchni. Dzięki tej czynności padające promienie słońca nie ulegają załamaniu, a my otrzymujemy pożądany efekt lustra. Zabieg ten pozwala podnieść atrakcyjność jednostki pływającej poprzez zwiększenie połysku, wydobycie głębi kolorów czy usunięcie hologramów.

Jakie pasty polerskie do jachtów wybrać?

Na wybór odpowiedniej pasty mają wpływ następujące elementy:

  • typ i twardość podłoża, które będzie polerowane (farba, żelkot, laminat),
  • stan powierzchni przed polerowaniem (widoczne rysy, zmatowienia, hologramy),
  • efekt, jaki chcemy osiągnąć.

Biorąc pod uwagę te zmienne, należy dobrać odpowiedni rodzaj pasty polerskiej do łodzi, a właściwie rodzaje. Zazwyczaj do osiągnięcia widocznego i trwałego efektu jest potrzebnych kilka produktów.

Na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie polerowania przy użyciu pasty polerskiej do łodzi?

Wszystkie czynności, zwłaszcza polegające na renowacji czy usprawnieniu jednostek pływających, są obarczone pewnym ryzykiem. Dlatego należy pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie jest niezbędne podczas prac z użyciem past polerskich do laminatów.

  • W wyniku nacisku oraz tarcia, powierzchnia polerowania ma podwyższoną temperaturę. Może to prowadzić do jej przegrzania, co spowoduje nieodwracalne uszkodzenia czyszczonej powierzchni jachtu.
  • W trakcie renowacji miejsc trudniej dostępnych, gdzie ciężko dosięgnąć sprzętem, może dojść do uszkodzeń mechanicznych.

Aby użyte pasty polerskie do jachtów dały pożądany efekt, muszą być nałożone i rozprowadzone odpowiednim i co najważniejsze sprawnym sprzętem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl