Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kotwice Hall

Żeliwna kotwica Hall charakteryzuje się praktyczną konstrukcją. To jedna z popularnych kotwic typu stockless. Jej ruchome łapy pozwalają na ułożenie pod odpowiednim kątem. Dzięki temu możliwe jest skuteczne zahamowanie i zakotwiczenie jednostki. Jest to także element budowy, który pomaga oszczędzić miejsce na pokładzie. Kotwice typu Hall odznaczają się dużą masą i umiarkowaną siłą trzymania, co warto uwzględnić podczas wybierania modelu do jachtu.

Kotwica Halla - 16 kg Kotwica Halla - 16 kg
Producent: Osculati
Cena: 1 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kotwica Halla - 23 kg Kotwica Halla - 23 kg
Producent: Osculati
Cena: 1 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kotwica Halla - 34 kg Kotwica Halla - 34 kg
Producent: Osculati
Cena: 2 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kotwica Halla - 45 kg Kotwica Halla - 45 kg
Producent: Osculati
Cena: 3 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kotwica Halla - 60 kg Kotwica Halla - 60 kg
Producent: Osculati
Cena: 5 050,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jak zbudowana jest kotwica Halla?

Charakterystyczną cechą budowy kotwicy Hall są zamontowane na zawiasach ruchome łapy. Mogą się one wychylać pod kątem 45 stopni w obie strony, co zapewnia idealne dopasowanie do podłoża. Podczas kotwiczenia taka konstrukcja ułatwia zachowanie optymalnego kąta między dnem a kotwicą na linie lub łańcuchu. 

Długość trzonu i szerokość kotwicy wynoszą od około 30 cm do 50 cm. Zastosowany mechanizm zawiasowy sprawia, że kotwica – mimo sporych rozmiarów – nie zajmuje dużo miejsca na pokładzie. 

Gdzie używa się kotwic Hall?

Kotwice te stosowane są na jachtach. Wynika to z faktu, iż mimo dużej masy odznaczają się one dość niewielką siłą trzymania. Dlatego sprawdzają się na lżejszych jednostkach pływających. Co istotne, kotwice typu Hall są stosowane na różnych akwenach. Polecane są do żeglugi śródlądowej i morskiej. Doskonale sprawdzają się w przypadku kotwiczenia na zbiornikach o dnie z piaszczystym i błotnistym podłożem.

Kotwice typu Hall – rodzaje i zastosowanie

Oferujemy kotwice Hall o masie 16, 23, 34, 48 i 65 kg. Wszystkie kotwice wykonane są z żeliwa ocynkowanego ogniowo, co długotrwale zabezpiecza ich powierzchnię przed rdzą. Jest to niezwykle istotne dla trwałości i wyglądu kotwic – z uwagi na częsty kontakt z wilgocią i wodą element ten jest szczególnie narażony na korozję. 

Aby dopasować kotwicę do kluzy, warto zwrócić uwagę na kształt przekroju trzpienia. Kotwica Hall typ A ma prostokątny przekrój trzpienia, typ B – przekrój kołowy, a typ C – prostokątny. 

Najważniejsze zalety kotwic Hall

Do głównych korzyści wynikających z użytkowania kotwicy typu Hall zalicza się oszczędność miejsca na łodzi, łatwość obsługi i stałą gotowość do użycia. Kotwica ta posiada specjalny ruchomy trzon, który umożliwia zamocowanie jej w kluzie kotwicznej. 

Charakterystyczna budowa kotwic Hall sprawia, że po zakotwiczeniu element ten nie wystaje z dna. Ruchome łapy są zagłębione w podłożu, a trzon układa się na jego powierzchni. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zaplątania lin i łańcuchów w kotwicę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl