Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ogrzewanie jachtowe

Komfort cieplny w każdych warunkach pogodowych podczas przebywania na łodzi to kwestia wygody i zdrowia załogantów. Zastosowanie skutecznej metody ogrzewania jachtowego przydaje się w czasie chłodnych wieczorów i poranków, a także podczas nocy spędzonych na łodzi. Kompaktowe grzejniki działające na olej napędowy są wygodne i proste w użytkowaniu. Oferujemy ogrzewanie jachtowe powietrzne i wodne, które gwarantuje komfort termiczny uczestnikom rejsu. Sprzęt jest cichy i wydajny, szybko się nagrzewa i zapewnia komfortowe warunki w kabinie. 

Grzejnik Webasto Air Top 2000 STC Grzejnik Webasto Air Top 2000 STC
Producent: Webasto
Cena:

10 999,50 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik Webasto Air Top Evo 40 Grzejnik Webasto Air Top Evo 40
Producent: Webasto
Cena:

12 931,50 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik Webasto Air Top Evo 55 Grzejnik Webasto Air Top Evo 55
Producent: Webasto
Cena:

14 926,50 zł

szt.
zobacz więcej

Ogrzewanie na jachcie: jakie wybrać? 

Zainstalowanie ogrzewania na jachcie to nie tylko kwestia komfortu – warto  pamiętać, że dzięki temu rozwiązaniu można znacząco wydłużyć sezon żeglarski. Ma to szczególnie duże znaczenie w tak kapryśnym klimacie, jak nasz. Posiadając dobre ogrzewanie, możemy komfortowo żeglować w każdych warunkach. Jakie opcje mamy do wyboru?

Ogrzewanie typu webasto

Na rynku można znaleźć wiele gotowych systemów grzewczych do łodzi. Co ważne, niekoniecznie musi to być ogrzewanie w wersji „marine”, czyli dedykowane dla jachtów. Równie dobrze sprawdzi się webasto samochodowe, pod warunkiem, że zadbamy o dwie rzeczy:

  • dokupienie podstawy umożliwiającej zamocowanie „piecyka” na łodzi,
  • wykonanie przepustu burtowego, którym spaliny będą wydostawać się na zewnątrz.

Ogrzewanie jachtu wodne czy powietrzne?

Systemy ogrzewania na jachtach można podzielić na dwa typy: suche i mokre. 

Ogrzewanie suche (powietrzne), polega na tym, że urządzenie pobiera powietrze z otoczenia, po czym przepycha je przez wymiennik ciepła, a stamtąd do kabin. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pozwala ono na przewietrzanie wnętrza łodzi, a przy tym jest mało energochłonne.

W ogrzewaniu mokrym (wodnym) podgrzewa się nie powietrze, ale krążąca w zamkniętym układzie ciecz, która następnie jest rozprowadzana do wymienników (rurkowych, płytowych, albo nadmuchowych). Ogrzewanie wodne jest droższe w użytkowaniu, ale zapewnia wyższy komfort – da się zintegrować je z bojlerem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie ciepłej wody do mycia. 

Instalacja ogrzewania na jachcie 

Stopień trudności wykonania instalacji grzewczej na jachcie zależy od typu ogrzewania – wodne jest bardziej wymagające, niż suche. W tym pierwszym przypadku należy dysponować nie tylko odpowiednimi umiejętnościami, ale również sprzętem – instalacja musi przecież być szczelna. 

Znacznie łatwiej jest wykonać ogrzewanie powietrzne. Wystarczy zamontować piecyk, zbiornik na paliwo do niego oraz przeprowadzić rury grzewcze za szafkami lub oparciami kanap. Warto zadbać o to, by wyloty powietrza były rozmieszczone równomiernie – zarówno w mesie, jak i w kabinach czy w WC. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl