Anteny jachtowe

Radiotelefon nie zadziała, jeśli nie zostanie uzupełniony o antenę. Bez niej niemożliwe byłoby nadawanie lub odbieranie jakichkolwiek sygnałów. Mniejsze modele sprawdzą się jako anteny do łodzi motorowej. Proponowane przez nasz sklep żeglarski urządzenia są wygodne w użyciu w każdych warunkach. Mają duży zasięg, a ich trwała konstrukcja jest odporna na uszkodzenia. Anteny jachtowe wyróżniają się wysokiej jakości wykonaniem. Zostały przetestowane na międzynarodowych wodach, gdzie wykazały się dużą niezawodnością. Przy wyborze anteny do radiotelefonów należy pamiętać o zestawie potrzebnym do jej zamocowania. Można wybrać model służący do montażu na pokładzie lub na maszcie.

RA104NYAUS Antena TV VHF Glomex RA104NYAUS Antena TV VHF Glomex
Producent: Glomex
Cena:

530,00 zł

szt.
zobacz więcej
RA106BRACKINOX-L Mocowanie anteny RA106BRACKINOX-L Mocowanie anteny
Producent: Glomex
Cena:

130,00 zł

szt.
zobacz więcej
RA1225 Antena VHF o wysokiej wydajności RA1225 Antena VHF o wysokiej wydajności
Producent: Glomex
Cena:

1 219,00 zł

szt.
zobacz więcej
RA124 Antena VHF RA124 Antena VHF
Producent: Glomex
Cena:

1 105,00 zł

RA1288AUS Antena AM/FM 2,4m RA1288AUS Antena AM/FM 2,4m
Producent: Glomex
Cena:

567,00 zł

szt.
zobacz więcej

Anteny jachtowe - jaką wybrać?

Spędzanie czasu na jachcie można urozmaicać sobie na wiele różnych sposobów. Oprócz integracji z towarzyszami podróży, niektóre statki umożliwiają również słuchanie radia, a nawet oglądanie telewizji. Aby było to możliwe, należy wyposażyć jacht w specjalną antenę. Możemy wybrać antenę radiową UKF/VHFlub antenę do odbioru telewizji na jachcie. Antena TV na jacht może odbierać telewizję naziemną lub satelitarną. W przypadku tej pierwszej, będziemy mogli oglądać lokalne programy, czyli będą np. w Danii będziemy mieli dostęp do kanałów duńskich. Chcąc odbierać kanały z całego świata, niezbędna będzie antena satelitarna.

Jak odbierać TV na jachcie?

Do oglądania telewizji potrzeba trzech rzeczy: telewizora, anteny i dekodera. Dobrze jest dobrać te elementy razem, by móc je bez problemu dopasować. Specjalne modele produkowane do użycia na jachcie są wodoodporne i sprawdzają się na wielu jednostkach. Są też niestety dość drogie. Można zatem kupić klasyczny telewizor z dekoderem. Jeśli chodzi o antenę, trzeba już zakupić specjalny model do zamontowania na jachcie.

Anteny jachtowe do odbierania sygnałów radiowych

Antena powinna być dość kompaktowa i możliwa do zamontowania na maszcie bądź płaskiej powierzchni dachu. Bardzo często przypomina kształtem niewielki dysk i umożliwia odbieranie sygnału DVB-T. Warto tutaj zaznaczyć, że antena będzie odbierać sygnały pochodzące z terytorium danego kraju. Jeśli zatem przebywasz w okolicy granic Niemiec, przygotuj się na wiadomości po niemiecku. Natomiast antena satelitarna w połączeniu z dekoderem satelitarnych (od wybranego dostawcy), pozwoli oglądać polskie kanały.

Jaką antenę na jacht wybrać?

Antenę należy dopasować do modelu łodzi oraz tego, gdzie można ją zamontować. Sprzęt powinien być wodoodporny i zawierać wszystkie niezbędne kable. Trzeba się jednak liczyć z tym, że do zestawu będzie trzeba dokupić odpowiednie podstawki, a czasami także przejściówki umożliwiające podłączenie sprzętu.

W naszej ofercie znajdziesz najlepszej jakości sprzęt wraz ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl