Instalacje elektryczne do jachtów i łodzi

Charakterystyka użytkowania łodzi sprawia, że wymaga ona zastosowania odpowiedniej, dedykowanej elektroniki. Elektryka jachtowa powinna być starannie zamontowana z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów ze względu na trudne warunki, w jakich musi pracować. Instalacja elektryczna do jachtów powinna bazować na dedykowanych do tego celu akcesoriach, które są dopasowane do charakterystyki pracy w wilgoci. W ofercie naszego sklepu żeglarskiego posiadamy szeroki wybór elementów instalacji elektrycznej do łodzi, takich jak generatory prądu, akumulatory, oświetlenie, reflektory oraz inne niezbędne akcesoria. 

Szperacz Ocean Marine LED Szperacz Ocean Marine LED
Cena:

1 241,95 zł

Cena regularna: 1 713,00 zł

Najniższa cena: 1 713,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Światło pozycyjne Osculati Borea LED Światło pozycyjne Osculati Borea LED
Producent: Osculati
Cena:

551,95 zł

Cena regularna: 750,00 zł

Najniższa cena: 750,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Światło pozycyjne Osculati Mouse Deck LED Światło pozycyjne Osculati Mouse Deck LED
Producent: Osculati
Cena:

128,95 zł

Cena regularna: 177,00 zł

Najniższa cena: 177,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Światło pozycyjne Osculati Mouse LED Światło pozycyjne Osculati Mouse LED
Producent: Osculati
Cena:

119,95 zł

Cena regularna: 177,00 zł

Najniższa cena: 177,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Światła pozycyjne LED Attwood Światła pozycyjne LED Attwood
Producent: Attwood
Cena:

307,50 zł

szt.
zobacz więcej
Światła pozycyjne Niro Światła pozycyjne Niro
Producent: Osculati
Cena:

184,50 zł

szt.
zobacz więcej

Elektryka jachtowa – co to jest i czym się charakteryzuje?

Całość instalacji elektrycznej znajdująca się na jednostce pływającej nazywana jest elektryką jachtową. Na łodzi zapewnia ona komfort i bezpieczeństwo, a także umożliwia działanie wielu urządzeń znajdujących się na jachcie. Elektryka jest zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić maksymalną wydajność. Ważna jest też ich wytrzymałość na niekorzystne warunki – wahania temperatur i wilgotności. Niektóre z nich wykazują także odporność na kontakt ze słoną wodą, dlatego nadają się doskonale do żeglugi morskiej.

Instalacja elektryczna na jachcie – najważniejsze elementy i ich rola

Do najważniejszych elementów elektryki jachtowej niezbędnych podczas rejsu należą generatory prądu i akumulatory. Pozwalają one wygenerować i przechowywać energię niezbędną do zasilenia ważnych urządzeń elektrycznych znajdujących się na łodzi. Niezwykle istotne dla komfortu załogi jest też oświetlenie elektryczne. Niezawodne lampy kotwiczne służą do generowania światła sygnałowego, gdy łódź jest na kotwicy. Równie istotne są czerwone i zielone światła pozycyjne. 

Dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa podczas rejsu przydają się wydajne lampy dające białe rozproszone światło. Wśród nich warto zwrócić uwagę na energooszczędne oświetlenie LED. Duży wybór modeli, kształtów i wielkości pozwoli doskonale dopasować rodzaj lamp do potrzeb użytkowników. Obudowy i pozostałe elementy wykonane są z materiałów odpornych na korozję.

Pozostałe podzespoły i akcesoria do elektryki jachtowej

Wytrzymałe rozdzielnice elektryczne przystosowane do pracy w warunkach wysokiej wilgotności, panele amperomierza do instalacji solarnej lub ładowarki, a także różnego rodzaju gniazda elektryczne i zabezpieczenia termiczne to istotne elementy wpływające na bezpieczeństwo i wygodę korzystania z elektryki na jachcie. Pomagają zminimalizować ryzyko awarii. Do stworzenia kompletnej i funkcjonalnej instalacji niezbędne są też przewody elektryczne, wtyki, włączniki i różnego rodzaju wskaźniki. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl