Rozdzielnice elektryczne do żaglówek, jachtów, łodzi

W tej kategorii produktów w sklepie Maristo przygotowaliśmy dla Państwa jachtowe rozdzielnice elektryczne. Dzięki nim możliwe jest skupienie w jednym miejscu wszystkich obwodów elektrycznych jednostki pływającej i stworzenie małego centrum dowodzenia. Posiadanie prawidłowo działającej rozdzielnicy zwiększa bezpieczeństwo jachtu podczas żeglugi oraz postoju w marinie.

Rozdzielnia elektryczna na jacht - jak dobrać?

Od prawidłowo zaprojektowanej i przygotowanej instalacji elektrycznej na jachcie zależy bardzo wiele. Przede wszystkim nie powinna ona przekraczać możliwości, jakie ma rozdzielnia elektryczna do jachtu. Właśnie dlatego moc i obciążenie tej ostatniej dobiera się do skali rozbudowania instalacji na jednostce pływającej. W specyfikacji technicznej każda rozdzielnica elektryczna na jacht ma wyznaczony maksymalny wskaźnik prądu, który może popłynąć przez panel. Użytkownicy jachtu nie powinni tego przekraczać. Warto pamiętać o tym, że prąd znamionowy panelu nie zawsze jest łączną sumą prądu każdego z obwodów. Liczbę obwodów oraz moc rozdzielnicy dobiera się do swoich realnych potrzeb. 

Rozdzielnia jachtowa - najważniejsze zadania

Każda rozdzielnica jachtowa spełnia kilka określonych funkcji. Przede wszystkim umożliwia ona uporządkowanie instalacji elektrycznej na jednostce pływającej, a także sterowanie urządzeniami z jednego miejsca. Do rozdzielnicy podpina się m.in.: pompy wodne, elektryczne kabestany, oświetlenie jachtowe zewnętrzne i wewnętrzne, elektryczne toalety oraz inne urządzenia elektryczne. Ponadto rozdzielnice elektryczne odpowiadają za zabezpieczenie przed zwarciem elektrycznym, co mogłoby doprowadzić do niebezpieczeństwa jednostki i żeglarzy. Nowoczesne rozdzielnice posiadają bezpieczniki automatyczne, które nie wymagają wymiany. To ich dodatkowy atut. 

Najwyższy rynkowy standard

W ofercie Maristo znajdą Państwo szeroki wybór rozdzielnic elektrycznych, które spełniają najwyższe rynkowe standardy. Posiadamy rozdzielnice o różnej ilości obwodów, które dopasowuje się do wielkości jachtu oraz rodzaju instalacji. W zależności od potrzeb mogą Państwo zakupić rozdzielnice pionowe lub poziome. Dodatkowo posiadamy m.in.: panele z ładowarką USB, panele z gniazdem zapalniczki, panele pompy zęzowej, panele amperomierza, woltomierza i inne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupu profesjonalnego sprzętu żeglarskiego od Maristo. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl