Elektryczne toalety jachtowe

Toaleta jachtowa, czyli kingston, to element wyposażenia łodzi, który w znaczny sposób poprawia komfort uczestników rejsu. Niewielka elektryczna toaleta morska jest wygodniejszą alternatywą dla toalet ręcznych i doskonale spisuje się na łodziach żaglowych i motorowych. Elektryczna toaleta jachtowa stosowana jest zarówno w żeglarstwie śródlądowym jak i morskim. Oferujemy urządzenia na 12 V i 24 V występujące w dwóch wariantach: z pompą i elektrozaworem. 

Elektryczna toaleta Compact - 12V Elektryczna toaleta Compact - 12V
Producent: Jabsco
Cena:

2 800,00 zł

szt.
zobacz więcej

Toaleta jachtowa elektryczna – jak działa i jak jest zbudowana?

Elektryczna toaleta na jachcie najczęściej wykonana jest z poliestru lub termoplastiku. Ciekawą opcją są modele z węgla polerowanego, które wyróżniają się eleganckim czarnym kolorem muszli.

Toaleta elektryczna wymaga znacznie mniej obsługi niż ręczna. Jej działanie polega na spłukiwaniu, rozdrabnianiu i wypompowywaniu nieczystości za burtę. Każda elektryczna toaleta jachtowa wyposażona jest w zbiornik i pompę. 

Zbiornik służy do gromadzenia nieczystości – można go opróżnić za pomocą przycisku. Należy to robić na pełnym morzu lub w porcie. 

Pompa odpowiada za spłukiwanie zawartości do punktu zrzutu. Woda gromadzona jest w specjalnym zbiorniku lub pompowana zza burty przy pomocy pompy. Nowoczesne toalety elektryczne wyposażone są także w czujniki poziomu wody, które ułatwiają ich eksploatację. 

Elektryczna toaleta jachtowa – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Toalety na łodzi doskonale sprawdzają się podczas wakacyjnych, rodzinnych rejsów. Zapewniają załodze komfort, higienę i prywatność podczas zaspokajania potrzeb fizjologicznych. Aby zagwarantować uczestnikom wyprawy maksymalną wygodę, należy odpowiednio dopasować typ toalety do łodzi. 

Wyróżnia się rodzaje elektrycznych toalet jachtowych wymagających prądu o napięciu 12 V i 24 V. Podczas jej uruchamiania na mniejszych łodziach może dojść do chwilowego spadku napięcia. Warto zwrócić uwagę na rozmiar przyłącza wejścia i wyjścia toalety oraz możliwość redukcji, by dopasować je do instalacji znajdującej się na jachcie. Najlepiej sprawdzają się toalety z dużym odpływem. 

Jachtowe toalety elektryczne dostępne są w dwóch wariantach – z pompą do wody słodkiej i morskiej lub z elektrozaworem do wody słodkiej. Należy pamiętać o tej różnicy podczas zakupu.

Dla wielu osób sporym minusem toalety elektrycznej poziom generowanego przez nią hałasu. Dlatego przy wyborze elektrycznej toalety jachtowej, warto zwrócić uwagę na poziom hałasu podczas pracy, a bardziej wymagający użytkownicy powinni poszukać toalet z dodatkowym wyciszeniem.

Jak korzystać z elektrycznej toalety morskiej?

Aby skorzystać z WC na jachcie, należy upewnić się, że zawór jest zamknięty. Do toalety jachtowej elektrycznej, podobnie jak w przypadku toalety manualnej, nie należy wrzucać włosów. W toaletach wyposażonych w macerator, czyli specjalne ostrze ze stali nierdzewnej, papier zostanie odpowiednio rozdrobniony, w związku z czym nie trzeba go gromadzić w osobnym zbiorniku. Po skończeniu korzystania z WC należy ustawić przełącznik zaworu w skrajnej pozycji, by zapobiec zatykaniu się pompy. Toaletę najlepiej jest opróżnić w czasie postoju łodzi w porcie.     

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl