Gaśnice automatyczne na jacht i łódź

Doświadczeni żeglarze doskonale wiedzą, jakie znaczenie ma gaśnica na i pod pokładem. Dlaczego? Nie wszystko da się ugasić wodą, by skutecznie pozbyć się niebezpieczeństwa. Dlatego gaśnice automatyczne na jacht, urządzenia wyzwalane manualnie czy niezależne systemy gaśnicze to niezbędne wyposażenie każdej jednostki pływającej. Zerknij na poniższe propozycje automatycznych gaśnic, które są w stanie szybko usunąć zagrożenie pożarowe!

Gaśnice automatyczne na jacht – czym są?

W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń przeciwpożarowych, gaśnice automatyczne na jacht są wyzwalane pod wpływem temperatury. Umieszcza się je w pozycji pionowej głowicą w kierunku potencjalnego zagrożenia lub miejsca, które ma być chronione. Automatyczny wyrzut proszku pod ciśnieniem następuje w momencie detekcji temperatury na poziomie 68°C lub 79°C.

Każda gaśnica automatyczna po aktywacji zostaje w całości opróżniona z czynnika gaśniczego. Trwa to co najmniej 6 sekund, co jest charakterystyczne dla najmniejszych urządzeń. Im większa objętość zbiornika, tym dłużej działa sama gaśnica.

Dlaczego gaśnica automatyczna to dobra opcja pod pokład?

Pożar może powstać z wielu powodów. Jeden z najczęstszych to błędy podczas gotowania, zaprószenie ognia czy błędy związane z funkcjonowaniem instalacji elektrycznej. W wielu przypadkach załoga może nie być świadoma zapłonu, czy powolnego rozprzestrzeniania się ognia. Dlatego gaśnice automatyczne na jacht to świetne rozwiązanie zwłaszcza na większych jednostkach z obszerną przestrzenią pod pokładem.

Poza tym gaśnica automatyczna może zostać dodatkowo dopasożona w system rozdzielania środka gaśniczego. W połączeniu z urządzeniem o wadze powyżej 2 kg zapewnia to skuteczne gaszenie pożaru bez ingerencji załogi.

Gaśnice automatyczne a wymagania prawne

Ustawodawca nie precyzuje, jaki system ochrony przeciwpożarowej powinien zostać zamontowany na pokładzie jednostki pływającej. Wymagania są stawiane jedynie co do ilości i wagi gaśnicy. Jeśli łódź jest pozbawiona silnika napędowego i ma do 10 metrów długości, powinna się w niej znaleźć co najmniej jedna gaśnica o wadze 2 kg. Każde zwiększenie długości (10-15 metrów, 15-20 metrów i powyżej 20 metrów) wiąże się z większą liczbą urządzeń pożarowych o 1 sztukę.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by gaśnice automatyczne na jacht były obecne w większej ilości, zwłaszcza gdy doposażasz jednostkę wyposażoną w potencjalnie niebezpieczne urządzenia.

Dla bezpieczeństwa swojego i innych sięgnij po sprawdzone gaśnice automatyczne. Wybierz spośród powyższych modeli i nie martw się ryzykiem pożaru!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl