Kamizelki dla dzieci / Bezpieczeństwo

Podczas żeglowania nie można zapomnieć o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa — dotyczy to przede wszystkim najmłodszych żeglarzy. Obowiązek ten wiąże się m.in. z korzystaniem z akcesoriów, jak kamizelka ratunkowa dla dzieci. Stanowi ona niezbędne wyposażenie mogące uratować życie. Oferta naszego sklepu Maristo obejmie szeroki wybór produktów w różnych kolorach i rozmiarach, spełniających najwyższe normy bezpieczeństwa, np. automatyczna kamizelka dziecięca, która aktywuje się podczas kontaktu z wodą.

Kamizelka dziecięca Secumar Bravo Kamizelka dziecięca Secumar Bravo
Producent: Secumar
Cena: 273,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka dziecięca Talamex 100N Kamizelka dziecięca Talamex 100N
Producent: Talamex
Cena: 205,50 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka Opti PVC 20/30kg Kamizelka Opti PVC 20/30kg
Producent: 4WATER
Cena: 382,91 zł
szt.
zobacz więcej
Kamizelka ratunkowa Spongebob Kamizelka ratunkowa Spongebob
Producent: Compass
Cena: 140,00 zł
szt.
zobacz więcej

Kamizelka dla dziecka na jachcie - niezbędny element wyposażenia

Wybór kamizelki dla dziecka powinien być podyktowany przede wszystkim jego bezpieczeństwem. Warto mieć na uwadze fakt, że maluchy bywają w różnym stopniu mobilne i posłuszne. Dlatego też powinny pozostawać w kamizelkach przez cały czas, kiedy tylko jednostka się przemieszcza - i to nawet jeśli potrafią dobrze pływać. Może się przecież zdarzyć, że mimo wysiłku opiekunów, dziecko niespodziewanie znajdzie się w wodzie. W takiej sytuacji odpowiednia kamizelka ratunkowa może uratować mu życie. 

Jaką kamizelkę dla dziecka wybrać?

Na rynku istnieje wiele modeli kamizelek przeznaczonych dla dzieci. Aby wybrać najlepszy z nich, warto wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • wzrost oraz waga dziecka – zbyt mała, ale też za obszerna kamizelka nie spełni należycie swojej roli. Wybierając się w rejs czarterowy, warto z odpowiednim wyprzedzeniem zapytać armatora o możliwość wypożyczenia egzemplarza o odpowiedniej wielkości,
  • komfort użytkowania – toporna, niewygodna kamizelka sprawi, że malec nie będzie chciał jej nosić. Chcąc uniknąć zbędnych nerwów i konfliktów, warto wybrać model, w którym mały użytkownik będzie mógł swobodnie się poruszać i bawić.

Automatyczna kamizelka ratunkowa dla dziecka 

Doskonałym rozwiązaniem, zapewniającym dzieciom zarówno bezpieczeństwo, jak i swobodę ruchów, są automatyczne kamizelki ratunkowe. Co je wyróżnia?

  • Kompaktowe rozmiary - tego rodzaju kamizelka przypomina szelki. Jest lekka i wygodna, w żaden sposób nie krepuje też ruchów dziecka. Wszystko to sprawia, że mali żeglarze zakładają ją bez protestów,
  • niska waga i ergonomiczny kształt - dzięki nim całość nie utrudnia codziennego funkcjonowania, ani nie ogranicza pola widzenia, jak to ma miejsce w przypadku kamizelek piankowych,
  • automatyczne pompowanie - kiedy kamizelka wejdzie w kontakt z wodą, następuje aktywacja umieszczonego w niej naboju CO2 i natychmiastowe napełnienie gazem. Dzięki temu kamizelka zyskuje odpowiednią wyporność, a mały żeglarz pozostaje bezpieczny.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl