Stopery fałowe

Oferta naszego sklepu żeglarskiego Maristo obejmuje szeroki wybór osprzętu pokładowego. Pośród wielu różnych produktów posiadamy solidne stopery fałowe marki Barton. Są to blokady do lin dedykowane do jachtów wycieczkowych oraz regatowych. Odznaczają się wysoką jakością wykonania i zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. Dodatkowo oferujemy praktyczne akcesoria w postaci kolorowych etykiet do stoperów fałowych.

Co to jest stoper fałowy?

Stoper fałowy to mechanizm montowany na kokpicie jachtu. Służy do regulacji długości pracującego olinowania i blokowania go w ustawionej pozycji za pomocą klinów. Nazywany jest także sprzęgłem linowym. Jego konstrukcja składa się z podstawy, nasadki oraz mocnego uchwytu, którego uniesienie skutkuje poluzowaniem liny. Bardzo ważne jest, aby stopery falowe były odpowiednio wytrzymałe i umożliwiały sprawną obsługę lin.

Jak wybrać dobry stoper fałowy?

Stoper fałowy powinien być trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także dostosowany do pracy w warunkach panujących na morzu. Ponadto niezbędne jest, aby gwarantował wygodną i łatwą obsługę olinowania. Przy wyborze tego typu sprzętu, należy zwrócić uwagę na jakość materiałów użytych do wykonania poszczególnych elementów oraz płynność odblokowywania zacisków. Wymagania te spełniają dostępne w naszym sklepie stopery fałowe firmy Barton.

Czym charakteryzują się stopery fałowe marki Barton?

Stopery fałowe Barton są produkowane z nowoczesnych materiałów odznaczających się lekkością i wytrzymałością. Podstawki i nasady zostały stworzone z aluminium pokrytego warstwą tlenku, który zwiększa jego twardość i odporność na korozję. Uchwyty są ergonomiczne i umożliwiają łatwe odciągnięcie blokady nawet mokrymi dłońmi. Natomiast zastosowany mechanizm zaciskowy jest precyzyjny i sprawia, że regulacja liny odbywa się z minimalnym poślizgiem i maksymalną przyczepnością, co zapobiega nadmiernemu ścieraniu się materiału.

Wybierz oferowane przez nas stopery fałowe Barton i  obsługuj olinowanie bez żadnych przeszkód!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl