Kamery morskie i termowizyjne

Kamery morskie oraz kamery termowizyjne znajdujące się w ofercie sklepu maristo.pl są idealnym wyborem każdej osoby, która zawodowo przebywa na statkach lub jest ratownikiem wodnym. Produkty z asortymentu to wysokiej klasy zaawansowany technologicznie sprzęt, który nie zawiedzie nawet w trudnych warunkach. Poprawa orientacji w otoczeniu, zwiększenie bezpieczeństwa nawigacji i możliwość zintegrowania kamery z już zainstalowanymi jednostkami to tylko kilka z atutów zastosowania produktów z oferty.

Kamery termowizyjne - sposób działania

Kamery termowizyjne odbierają fale o długości poniżej widzianego zakresu. Odbierają one promienie, które emitują wszystkie obiekty będące w ich polu widzenia, przy czym warto mieć na uwadze, że wszystkie obiekty z temperaturą powyżej zera emitują ciepło. Istnieje tutaj zależność: im wyższa temperatura, tym kamera termowizyjna precyzyjniej rejestruje obraz, wykrywając różnice temperaturowe między otoczeniem a wybranym obiektem.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kamery termowizyjne? Zalety ich zastosowania

Atutem jest brak konieczności stosowania oświetlenia do rejestru obrazu, ponieważ jest on efektem odbierania promieniowania cieplnego. Urządzenia te nie rejestrują białego światła, co uniemożliwia oślepienie kamery światłem, np. reflektora.

Kamery termowizyjne można z powodzeniem stosować w trudnych warunkach atmosferycznych, np. w przypadku małej widoczności, np. we mgle lub w czasie ulewy. Tego typu kamery sprawdzą się na statkach i jachtach jako element systemu monitoringu.

Kamery morskie - co je wyróżnia?

Kamery morskie wyróżniają się solidną obudową, odporną na działanie wilgoci i innych  niekorzystnych warunków. Nowoczesne urządzenia można dowolnie przechylać i obracać, a wiele modeli ma rdzenie termowizyjne, dzięki czemu rejestrują one obrazy przez całą dobę, niezależnie od pogody i oświetlenia.

Co więcej, wysokiej klasy kamery morskie ułatwiają nawigację ze względu na perfekcyjnie działającą stabilizację obrazu oraz wskaźniki nawigacyjne, co jest istotne np. podczas sztormu. Marynarz ma zagwarantowaną dobrą orientację w przestrzeni, dzięki czemu dostrzega wszelkie obiekty na wodzie w tym inne statki lub boje, nawet nocą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl