Apteczki żeglarskie i jachtowe

Nigdy nie wiadomo, co przydarzy się podczas przygody na wodzie. Jest się wtedy odciętym od bezpośredniej pomocy medycznej, dlatego warto być zabezpieczonym na wszystkie ewentualności. Apteczka żeglarska musi zawierać opatrunki, szyny i wszelkie inne podstawowe elementy medyczne. Im większe wyposażenie, tym z większą liczbą niespodziewanych sytuacji będzie można sobie poradzić. Gumowe uszczelki sprawią, że apteczka jachtowa będzie odporna na działanie wody. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, projektanci na etapie komponowania wyposażenia dobrali przede wszystkim najpotrzebniejsze elementy.

Apteczka do tratwy SOLAS Apteczka do tratwy SOLAS
Producent: 4WATER
Cena:

451,80 zł

szt.
zobacz więcej
Apteczka Kategoria C Apteczka Kategoria C
Producent: 4WATER
Cena:

657,08 zł

szt.
zobacz więcej
Apteczka Nautic Basic Apteczka Nautic Basic
Cena:

82,50 zł

szt.
zobacz więcej
Apteczka Nautic King Size Apteczka Nautic King Size
Cena:

930,00 zł

szt.
zobacz więcej
Apteczka Nautic Standard Apteczka Nautic Standard
Cena:

207,00 zł

szt.
zobacz więcej
Apteczka OCEAN nowa 240 Apteczka OCEAN nowa 240
Cena:

190,00 zł

szt.
zobacz więcej
Apteczka PACIFIC nowa 240 Apteczka PACIFIC nowa 240
Cena:

230,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kombinezon termiczny Alusafe Kombinezon termiczny Alusafe
Producent: Lalizas
Cena:

120,00 zł

szt.
zobacz więcej
Walizka PACIFIC MEDIC 4 (4WATER) Walizka PACIFIC MEDIC 4 (4WATER)
Producent: 4WATER
Cena:

391,14 zł

szt.
zobacz więcej

Apteczka jachtowa - wymagania i przepisy

Według przepisów prawnych apteczka jachtowa to obowiązkowy element wyposażenia jachtu i łodzi. Informacje te znajdują się m.in. w karcie bezpieczeństwa jachtu oraz zapisano je w wymaganiach World Sailing OSR. Co do przepisów regulujących zawartość apteczki, to nie są one jednak precyzyjne, dlatego w tym zakresie dostępne na rynku apteczki mogą się od siebie różnić.  Na jachcie musi znajdować się minimum jedna apteczka. 

Co powinna zawierać apteczka na jachcie i łodzi?

Dobrze przygotowana apteczka jachtowa powinna posiadać:

  • środki farmakologiczne (leki przeciwuczuleniowe, przeciwbólowe, leki na chorobę morską, krople do oczu, leki na oparzenia itp.);
  • środki do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej;
  • środki opatrunkowe i dezynfekcyjne (np. rękawiczki lateksowe, opatrunki żelowe, chusty, elementy do usztywnienia kończyny, środki dezynfekcyjne, maski do sztucznego oddychania, bandaże, gazy, plastry, czy też sól fizjologiczną). 

Ponadto w apteczce żeglarskiej warto umieścić: koc ratunkowy, agrafki, pęsetę i nożyczki. 

Gdzie umieścić apteczką na jachcie?

Apteczka jachtowa powinna być umieszczona w miejscu łatwo dostępnym dla wszystkich dorosłych członków załogi, a także zabezpieczonym przed wilgocią i ewentualnym kontaktem z wodą. Warto umieścić ją na podwyższeniu, np. w szafce lub na półce. Każdy z załogantów powinien przed rejsem zostać poinformowany o tym, gdzie jest apteczka oraz jak z niej korzystać. 

Jaką apteczkę jachtową wybrać?

Wybór apteczki jachtowej powinien być determinowany miejscem żeglugi oraz jej stylem. Inne wyposażenie niezbędne jest w trakcie żeglugi śródlądowej, a inne na akwenach morskich. Wpływ na wyposażenie apteczki ma także szerokość geograficzna oraz występowanie regionalnych chorób. Czasami rekomenduje się przygotowanie jednej apteczki ogólnej oraz dodatkowej apteczki na konkretny akwen. W ofercie Maristo znajdziecie profesjonalne apteczki żeglarskie oraz dodatkowe akcesoria, które wpłyną korzystnie na jakość i bezpieczeństwo żeglugi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl