ZB101 ZigBoat Zestaw startowy

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 845,00 zł 2845.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Glomex
Kod produktu: E_1530

Opis

ZB101 ZigBoat Zestaw startowy

Zestaw zawiera: jednostkę centralną (gateway), czujnik baterii, czujnik wody w zęzie, czujnik drzwi/bulaj.

ZigBoat™ to innowacyjny system bezprzewodowy umożliwiający monitorowanie i łączenie się z własną łodzią w trybie zdalnym lub lokalnym, a tym samym gwarantujący bezpieczeństwo i komfort. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii bezprzewodowych ZigBee i WiFi, a przede wszystkim łączności bezpośredniej z czujnikami pokładowymi, bez konieczności zastosowania technologii cloud.Wysyła w czasie rzeczywistym powiadomienia push, w przypadku wystąpienia zdarzeń krytycznych. Ponadto zastosowanie aplikacji ZigBoat™ umożliwia kontrolowanie w dowolnej chwili informacji dotyczących Twojej łodzi.

System monitoringu można rozbudować - do bramki internetowej można podłączać bezprzewodowo inne czujniki takie jak czujnik baterii, wody w zęzie, drzwi/bulaja, zmiany temperatury (ciepła), dymu, obecności (ruchu), pogodowy, zasilania z lądu, kamerę itp.

Do prawidłowego funkcjonowania systemu, a w szczególności do przesyłania powiadomień niezbędne jest stałe połączenie z internetem. Jeśli w lokalizacji, w której znajduje się jacht jest dostępna sieć WiFi – jednostka centralna może połączyć się bezpośrednio. Jeśli nie ma sieci WiFi, bądź jacht jest pozostawiany w różnych lokalizacjach, warto uzupełnić system o przystawkę GSM (ZB210), która po podłączeniu i wyposażeniu w kartę SIM zapewni stałą łączność z internetem.

Jeśli jacht na codzień znajduje się w innym kraju niż kraj zamieszkania armatora warto rozważyć zastosowanie lokalnej karty SIM (w przypadku przechowywania jachtu w kraju innym niż kraj zamieszkania). Może to wpłynąć na obniżenie kosztów eksploatacji systemu. Jest to jedyny dodatkowy (opcjonalny) koszt korzystania z systemu alarmowego ZigBoat!

ZigBoat jest innowacyjnym systemem alarmowym opartym na technologiach ZigBee oraz WiFi. Pozwala na zdalną kontrolę oraz zapewnia bieżące bezpieczeństwo poczas pobytu na jachcie – bez żadnych opłat i abonamentów.

System składa się z jednostki centralnej (gateway) oraz serii bezprzewodowych czujników, które mogą być dodawane do sieci w nieograniczonej ilości – zależnie od potrzeb i upodobań armatora.

Dzięki połączeniu zalet technologii ZigBee oraz WiFi, system wysyła powiadomienia push w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na smarfon z zainstalowaną DARMOWĄ aplikacją ZigBoat (dostępna dla systemów iOS oraz Android) – bez pośrednictwa żadnych zewnętrznych serwerów (chmur danych).

Jeśli system zostanie wyposażony w przystawkę GSM (ZB210) – system wyśle również powiadomienie w postaci SMS’a.

W skrócie:

  • łatwe podłączenie – jedynie jednostka centralna wymaga podłączenia zasilania – wszystkie czujniki są bezprzewodowe i zasilane baterią
  • łatwa konfiguracja – podłączenie jednostki centralnej i czujników polega na zeskanowaniu kodów QR znajdujących się na obudowach. Cała konfiguracja odbywa się za pośrednictwem nowoczesnej i darmowej aplikacji
  • łatwy montaż – ponieważ czujniki komunikują się z jednostką centralną bezprzewodowo, a energię do działania czerpią z baterii – nie ma konieczności prowadzenia żadnych kabli, wiercenia otworów, etc
  • oszczędność energii – technologia komunikacji ZigBee odznacza się wyjątkowo małym zużyciem prądu, niezawodnością i bezpieczeństwem (bardzo trudno ją zakłócić)
  • oszczędność funduszy – jedyny koszt to zakup systemu – później nie ma już żadnych opłat czy abonamentów

Już wkrótce dostępne będą dodatkowe czujniki rozszerzające możliwości systemu między innymi o:

  • pełną kontrolę zasilania
  • nadzór video
  • geofence (kontrola położenia geograficznego jachtu)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl