Wyszukiwarka
Newsletter
Zaloguj się
Smoła drzewna do impregnacji Claessons Trätjära Svarttjära - czarna (1 l)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Smoła drzewna do impregnacji Claessons Trätjära Svarttjära - czarna (1 l)
Claessons Svarttjära to pigmentowana smoła sosnowa (furutjära) z dodatkiem czarnego pigmentu żelazowego, idealna jako ekologiczna farba elewacyjna. Tworzy głęboko matową, elegancką czarną powłokę, która klasycznie się starzeje. Produkt jest całkowicie naturalny – bez rozpuszczalników i dodatków chemicznych – i doskonale chroni drewno przed wilgocią, pleśnią, promieniami UV oraz spękaniami.
Svarttjära znajduje szerokie zastosowanie w stolarce zewnętrznej, np. do elewacji, okien, drzwi, drzwi garażowych, słupów, ogrodzeń, dachów gontowych, stodół, bram i kompostowników – optymalna do drewna sosnowego i świerkowego.
Jak stosować smołę drzewną Svarttjära
Przed malowaniem upewnij się, że drewno jest suche, czyste, wolne od kurzu i starych powłok. Produkt najlepiej nakładać w ciepłe, słoneczne dni. Wymieszaj smółkę, podgrzewając ją do maks. 65 °C, żeby pigment równomiernie rozprowadził się i lepiej wnikał. Użyj pędzla z naturalnego włosia.
Nowe drewno maluj dwukrotnie, z co najmniej 2–4-dniową przerwą. Przy odnawianiu wystarczy jedna warstwa. Nie maluj, jeśli w 24 godziny spodziewany jest deszcz. Dla zachowania jednolitego odcienia używaj produktu z tej samej partii.
Specyfikacja techniczna
• Opakowanie: 1 l
• Typ: smoła sosnowa pigmentowana (Svarttjära)
• Kolor: głęboki matowy czarny
• Zużycie: 2–4 m²/l przy pierwszej warstwie; 4–8 m²/l przy kolejnych claessons.com
• Skład: furutjära, surowy olej lniany, pigment żelazowy
• Temperatura aplikacji: do 65 °C
• Przeznaczenie: elewacje, drzwi, okna, ogrodzenia, dachy, słupy
• Czas schnięcia: zwykle 2–5 dni, zależnie od warunków pogodowych
• Naturalny i bezchemiczny – bez rozpuszczalników