Liny do odbijaczy

Odbijacze zawieszone na linach to element, który zabezpiecza burtę łodzi przed uderzeniami i otarciami podczas manewrowania. Nasze liny są odporne na działanie promieniowania UV oraz na działanie warunków atmosferycznych. Charakteryzują się dobrymi właściwościami użytkowymi, ponadto są lekkie i wytrzymałe. Występują w różnych kolorach i średnicach. Sprawdź naszą ofertę polipropylenowych lin do odbijaczy.

Liny do odbijaczy – jaką pełnią funkcję?

Aby dowiedzieć się, czym jest linka do odbijacza, warto zacząć od określenia, co to jest odbijacz. Odbijacze zabezpieczają łódź przed uderzeniami podczas manewrowania w porcie, przy pomostach i nabrzeżach. Zapobiegają otarciom i wgnieceniom powstałym w wyniku kontaktu łodzi z twardą powierzchnią. Pomaga uchronić jacht przed uszkodzeniem przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a nawet w sytuacji lekkiego zderzenia z inną jednostką. 

Gdzie i jak używać liny do odbijaczy?

Odbijacze na linkach stosowane są w łodziach motorowych i żaglowych. Rozmieszcza się je po obu stronach burty. Powinny być przywiązane do knag lub innych elementów nadających się do mocowania. 

Liczbę stosowanych odbijaczy należy dopasować do wielkości jachtu. Do odbijaczy musisz wybrać odpowiednią długość liny. Liny do odbijaczy należy wiązać węzłem cumowniczym albo wyblinką, uprzednio zabezpieczając jej koniec.

Jak wybrać dobre linki do odbijaczy?

Jeśli szukasz odpowiednich linek do odbijaczy, wybierz te wykonane z polipropylenu. Materiał ten zapewnia odporność na kontakt z wodą i wysokie temperatury. Jest także wytrzymały na zginanie i charakteryzuje się niskim współczynnikiem tarcia. Z uwagi na to, że polipropylen jest tworzywem lżejszym od wody, linka nie utonie, gdy przypadkowo do niej wpadnie. 

Warto też zwrócić uwagę na średnicę lin do odbijaczy – muszą one bez trudu przejść przez otwór w odbijaczu. Linki powinny być łatwe w obsłudze. Ich skracanie i wiązanie nie powinno przysparzać trudności, by każdy mógł w dowolnym momencie poprawnie zamocować odbijacz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl