Chartplottery AXIOM

Chartplottery to zaawansowane technologicznie urządzenia nawigacyjne stosowane na jachtach. Są pomocne w wyznaczaniu kursu oraz utrzymaniu obranego kierunku. Funkcje te działają przy wykorzystaniu pozycji i prędkości jednostki pływającej, monitorowanej przez komputer urządzenia. Dane są natomiast przedstawiane na wygodnym wyświetlaczu. Asortyment sklepu Maristo obejmuje niezawodny sprzęt odznaczający się szybkim procesorem oraz intuicyjnym oprogramowaniem. Sprawdź naszą bogatą ofertę chartplotterów Axiom.

Axiom 12 RV MFD z RealVision 3D, sonar 600W, bez przetwornika

Axiom 12 RV MFD z RealVision 3D, sonar 600W, bez przetwornika
Axiom 12 RV MFD z RealVision 3D, sonar 600W, bez przetwornika
Axiom 12 RV MFD z RealVision 3D, sonar 600W, bez przetwornika

Dostępność: Spodziewana dostawa. Zapytaj nas o ten towar: tel. 785 110 785

Cena:

11 346,00 zł

Co to jest chartplotter?

 Chartplotter to urządzenie składające się z komputera oraz wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości. Pełni on na jednostce pływającej podobne funkcje, jak nawigacja samochodowa na drodze. 

Do pamięci chartplottera wgrywa się bardzo szczegółowe mapy w wersji elektronicznej, zapisane na kartach SD. Dzięki uzyskanym w ten sposób danym oraz odczytom z GPS lub innego systemu nawigacyjnego urządzenie może z bardzo dużą dokładnością określić nasze położenie, kierunek przemieszczania się oraz prędkość. Te dane znacząco ułatwiają nawigatorowi wyznaczenie kursu oraz późniejsze trzymanie się go. 

Funkcje chartplottera

Poza swoją podstawową funkcją, jaką jest pomoc w określeniu i utrzymaniu kursu jednostki pływającej, chartplottery mogą odgrywać jeszcze inne role. W zależności od modelu i stopnia zaawansowania technologicznego są w stanie:

  • wyświetlać w czasie rzeczywistym obraz z kamery lub radaru,
  • podawać dane z echosondy oraz sonaru danej jednostki,
  • współpracować z AIS. 

Wszystkie te funkcje powodują, że współpracujący z chartplotterem nawigator może precyzyjnie określić nie tylko lokalizację swojej jednostki, ale też uniknąć ewentualnych przeszkód lub kolizji. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne prowadzenie łodzi w niemal każdych warunkach – nawet przy bardzo ograniczonej widoczności. 

Zasada działania chartplottera

Funkcjonowanie chartplottera jest stosunkowo proste. Opiera się ono o korelację wgranych do urządzenia danych z sygnałami odbieranymi z systemu nawigacyjnego. Warto podkreślić, że wcale nie musi to być GPS. Chartplotter może też współpracować z innymi rozwiązaniami, takimi jak Galileo, WAAS, GLONASS itp.

Niezależnie od źródła, z jakiego urządzenie pobrało dane, dalsza procedura przebiega identycznie: położenie, prędkość oraz kurs, jakim porusza się dana jednostka, nanoszone są na mapę elektroniczną, a następnie wyświetlane na monitorze o wysokiej rozdzielczości. 

Dzięki temu nawigowanie jest znacznie prostsze, a intuicyjna obsługa powoduje, że wystarczy krótkie przeszkolenie, by móc korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje chartplotter.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl