Osłony śruby napędowej do jachtów i łodzi

Szukasz osłony śruby napędowej do swojej łodzi? W tej kategorii sklepu Maristo znajdziesz osłony dopasowane do średnicy śruby. Dzięki niej możesz spokojnie pływać po wodach nawet jeśli są w nich gęsto usiane glony. Osłona śruby napędowej stanowi również ochronę dla ludzi, którzy nieoczekiwanie znaleźliby się za burtą. Nie pozwoli, by w napęd łodzi wplątała się sieć rybacka. Od teraz woda porusza się w sposób kontrolowany, co zmniejsza zużycie paliwa i pozwala lepiej wykorzystać moc jednostki. Już teraz poznaj poniższe osłony na śrubę i dopasuj ją do swojej łodzi!

Osłona śruby napędowej – co to jest i do czego służy?

Osłona to element wykonany ze stali nierdzewnej, który montuje się do Głównym zadaniem osłony śruby napędowej silnika jest ochrona śruby przed uszkodzeniem w sytuacji, gdy silnik łodzi napotka miękką przeszkodę znajdującą się pod wodą. Element ten zabezpiecza przed wplątaniem się lin i sieci w śrubę. Obecność osłony zwiększa bezpieczeństwo ludzi i zwierząt znajdujących się w wodzie podczas pracy silnika łodzi poprzez ograniczenie ryzyka poważnych obrażeń w kontakcie ze śrubą w czasie manewru.

Górną część osłony montuje się do płyty antykawitacyjnej, a dolną do ostrogi silnika. Korzystanie z osłony śruby niesie ze sobą wiele dodatkowych korzyści związanych z eksploatacją jednostki. Element ten zwiększa wydajność śruby napędowej, wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa, a także ułatwia sterowanie łodzią. 

Typy osłon śruby napędowej

Popularne osłony śruby napędowej wykonane są z materiałów trwałych, odpornych na działanie wody. Osłony marki PROP-GUARD wyprodukowane są ze stali nierdzewnej w różnych kolorach. Do każdej barwy przypisana jest odpowiednia średnica elementu. Poszczególne kolory osłony odpowiadają też różnym wartościom mocy silnika – im większa średnica, tym większa dopuszczalna moc. Dzięki temu można go łatwo dopasować do wielkości śruby napędowej. W tej kategorii znajdziesz osłony w rozmiarach od 9 do 16 cali z tolerancją do 0,5 cala. 

Kluczowe cechy osłony śruby napędowej silnika

Najważniejszą cechą osłony śruby do łodzi jest jej średnica montażowa. Ważna jest także szerokość i grubość elementu. Oznaczenia kolorystyczne ułatwiają określenie parametrów danej części.

Jak wybrać odpowiednią osłonę śruby?

Aby dopasować osłonę śruby do Twojej łodzi, musisz przede wszystkim znać parametry śruby napędowej. Moc silnika oraz średnica śmigła to najważniejsze wartości, które trzeba określić przed wyborem osłony. Najlepsze osłony śruby napędowej silnika pozbawione są ruchomych części oraz okablowania. Dzięki temu są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl