SP160 AIS / VHF / FM Splitter antenowy

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 329,00 zł 1329.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Vesper Marine
Kod produktu: E_854

Opis

SP160 AIS / VHF / FM Splitter antenowy

Wreszcie pojawił się splitter antenowy bez utraty wzmocnienia!
Wiele splitterów AIS wprowadza znaczną utratę sygnału, o niektórych mówi się, że nie wprowadzają, ale dopiero unikalny splitter firmy Vesper Marine jest jedynym, który sygnał wzmacnia, ulepszając odbiór AIS i zwiększając zasięg. Dzieje się tak, ponieważ splitter SP160 posiada wbudowany niskoszumowy wzmacniacz. Jest to szczególnie ważne dla zwiększenia zasięgu odbioru z rosnącej liczby urządzeń AIS SART i MOB o niskiej mocy.

Oprócz wzmocnienia dostarczanego przez splitter, gdy używany jest on z istniejącą anteną, można zoptymalizować zasięg posiadanego transpondera AIS, ponieważ antena jest także zamontowana tak wysoko, jak to tylko możliwe.

Przeznaczony do pracy z dowolnym nadajnikiem lub odbiornikiem AIS i umożliwiający unikalną integrację z funkcjami oferowanymi przez transpondery AIS WatchMate 850 i WatchMate Vision firmy Vesper Marine.

Dla uproszczenia instalacji można współdzielić istniejąca antenę VHF przez użycie splitter. Dzięki jednostce nie jest potrzebne użycie osobnej anteny VHF dla nadajnika lub odbiornika AIS, gdyż można użyć pojedynczej anteny, któa będzie współdzielona z radiem VHF.

Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy trudno jest zainstalować dodatkową antenę, lub gdy che się współdzielić istniejącą antenę VHF i zmaksymalizować zasięg swojego oprzyrządowania AIS.

Splitter firmy Vesper Marine jest specjalnie zaprojektowany do użycia zarówno z odbiornikami, jak i transponderami AIS.

Splittera można użyć z istniejącą, sprawną instalacją antenową. Aczkolwiek w celu stworzenia zoptymalizowanego systemu antenowego AIS i VHF, zaleca się użycie anteny AIS firmy Vesper Marine, która przeznaczona jest do wspólnego użycia z radiami VHF.

Uwaga: Splitter zawiera jeden długi kabel sieciowy 2m (6.5ft) do poprowadzenia pomiędzy splitterem a radiem VHF. Potrzebny jest dodatkowy odpowiedniej długości kabel 50 ohm ze standardowymi wtyczkami PL259 do poprowadzenia pomiędzy splitterem a nadajnikiem lub odbiornikiem AIS. Należy go zamówić osobno opierając się na wymaganej długości.

Kluczowe cechy:

 • Wzmocnienie czułości AIS
  SP160 zapewnia wzmocnienie sygnału AIS, dając w rezultacie dużo wyższą czułość AIS, ulepszając zakres odbioru AIS.<.li>
 • Niski pobór prądu
  Bardzo niski pobór prądu, dzięki czemu oszczędza się moc baterii.
 • Proste połączenia
  Nie są potrzebne żadne adaptery, ani specjalne kable sieciowe dla VHF/AIS. Używane są standardowe kable sieciowe PL-259 (w komplecie kabel1 x 2m (6.5ft)).
 • Łatwa instalacja
  Kompaktowa budowa, łatwa instalacja z wbudowanymi kołnierzami montażowymi.
 • Wskaźnik statusu LED
  4 diody statusu LED (zasilanie, transmisja VHF, transmisja AIS, jakość anteny).
 • Połączenia radiowe AM i FM
  Zapewnia połączenia radiowe AM/FM. Dostępny jest opcjonalny kabel ze standardową wtyczką "Motorola" dla uproszczenia instalacji. Wtyczka podłączana jest bezpośrednio do większości sprzetów stereo w samochodach i jednostkach morskich.
 • Wskaźnik użycia VHF
  Wskaźnik użycia VHF pojawia się na ekranie transponderów AIS WatchMate 850 lub WatchMate Vision , gdy używane jest radio VHF. Ta unikalna opcja wskazuje, że ruch AIS jest opóźniony z powodu użycia anteny przez radio VHF i jest także doskonałym wskaźnikiem, gdy istnieje stan zatrzymania mikrofonu.
 • Priorytet bezpiecznego VHF podczas awarii
  Radio VHF zawsze traktowane jest priorytetowo, VHF może zawsze nadawać, nawet gdy zawiedzie zasilanie dla splittera.
 • Monitoring jakości anteny wskazuje, czy wystąpił problem
  Unikalny wskażnik LED jakości anteny będzie wskazywał problem z anteną, kablem lub instalacją.
 • Zasilanie 12 lub 24 woltów
  Przeznaczony do pracy zarówno w 12 jak i 24 woltów.
 • Wodoodporność
  Oszacowanie IPx7. Solidna konstrukcja wysokiej jakości, wyprodukowana specjalnie do użytku na morzu.

Korzyści:

 • Wysoka wydajność
  Splitter SP160 posiada większą wydajność od innych splitterów AIS, bez względu na to, czy jest używany z odbiornikiem AIS czy transponderem. Został tez zaprojektowany do pracy z odbiornikami AIS i transponderami innych producentów, co czyni go bardzo uniwersalnym (* Należy sprawdzić w specyfikacji technicznej sekcję Kompatybilności).
 • Łatwa w instalacji skrzynka przyłączeniowa
  Splitter jest łatwy w instalacji dzięki wygodnej skrzynce przyłączeniowej dla VHF, AIS i AM/FM. Użycie SP160 pozwala sprzętowi AIS takiemu jak transpondery AIS lub odbiorniki AIS na łatwe podłączenie przez pojedynczy kabel koncentryczny biegnący do każdego urządzenia i zaledwie jeden kabel do współdzielonej anteny VHF.
 • Nadzwyczajna wydajność odbioru
  Unikalny projekt SP160 sprawia, że nie ma utraty sygnału powiązanej z innymi splitterami AIS, co daje pewność, że można otrzymać pełną wydajność z radia VHF i Vesper Marine WatchMate lub XB-8000 (albo innego odbiornika AIS, czy transpondera).
 • Ulepszony zakres odbioru AIS
  SP160 ulepsza zakres odbioru AIS dostarczając wzmocnienie do sygnału AIS, czego rezultatem jest dużo wyższa czułość AIS - jest to użyteczne zwłaszcza przy odbiorze rosnącej liczby nadajników/odbiorników AIS klasy B o mocy 2W.

Co jest w pudełku:

W pudełku znajdują się:

- splitter antenowy AIS VHF
- przewodnik instalacji
- 2m (6.5') kabel zasilania
- 2m (6.5') PL259 kabel sieciowy

Specyfikacja techniczna:

SP160 - Specyfikacja ogólna
Zakres częstotliwości156MHz do 163MHz
Temperatura pracy-25°C do +55°C (-13°F do 131°F)
ŚrodowiskoWodoszczelny (USCG CFR-46, IPx7)
Zasilacz10-32 VDC, <0.8W nominalnie
Calkowite wymiary135mm dł. x 107 szer. x 56 głeb. (5 5/16” x 4 1/4“ x 2 1/4”) (wliczając złącza)
Maksymalna moc VHF25W
Maksymalna moc AIS12.5W
KompatybilnośćW pełni kompatybilny ze wszystkimi transponderami i odbiornikami AIS firmy Vesper Marine. Może być użyty z dowolnym innym transponderem lub nadajnikiem AIS innego producenta, aczkolwiek niektóre transpondery mogą pokazywać ostrzeżenie podczas próby transmitowania, gdy już transmituje VHF.
Złącza VHF & AISSO-239 (UHF). Wymaga dwóch kabli sieciowych odpowiedniej dlugości w standardzie 50 ohm z wtyczkami PL-259 (1 x 2m (6.5ft) już w komplecie).
Złącze AM / FMBNC, dostępny opcjonalny kabel 2m (6') BNC do wtyczki Motoroli
Kabel sieciowy1 x dostarczony w standardzie. Długi kabel 2m (6.5ft) 50 ? ze złączami PL259.
TłumienieVHF RX <1.5dB / VHF TX <1dB / AIS TX <1dB
Wzmocnienie odbioru AIS12dB
Czułość AIS z transponderami firmy Vesper Marine-119 dBm, ulepszenie 6dB

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl