Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Odbijacze pomostowe

Jednym z priorytetów każdego żeglarza, jeśli chodzi o pielęgnację łodzi, jest ochrona burty przed obiciami. Jej naprawa wiąże się zazwyczaj ze sporymi kosztami – chcąc uniknąć niepotrzebnych wydatków, warto pomyśleć o zainwestowaniu w odbijacze do jachtów bądź łodzi. Są one wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i posiadają łatwe mocowania, dzięki czemu ich użytkowanie jest bezproblemowe. Rynek oferuje szeroki wybór rodzajów odbijaczy. Kiedy łódź jest zacumowana w pobliżu pomostu, niezastąpione są odbijacze pomostowe. Mają one za zadanie chronić ją przed obiciami i zarysowaniami powstającymi podczas ocierania się burty o pomost. Równie przydatnym narzędziem ochronnym jest listwa odbojowa do łodzi. Dzięki niej nie trzeba martwić się o stan łodzi w przypadku zahaczenia w porcie o inną jednostkę pływającą. Sprawdź naszą ofertę akcesoriów i wybierz najlepsze dla siebie odbijacze lub listwy odbojowe.

Złączka obrotowa Złączka obrotowa
Producent: Nawa
Cena: 55,00 zł
szt.
zobacz więcej
Złączka do koszy Złączka do koszy
Producent: Nawa
Cena: 55,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zestaw czarnych odbijaczy Majoni Zestaw czarnych odbijaczy Majoni
Producent: Majoni
Cena: 138,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zestaw białych odbijaczy Majoni Zestaw białych odbijaczy Majoni
Producent: Majoni
Cena: 138,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zawór do odbijacza Zawór do odbijacza
Producent: Majoni
Cena: 11,00 zł
szt.
zobacz więcej
Uniwersalny kosz na odbijacze Uniwersalny kosz na odbijacze
Cena: 184,00 zł
szt.
zobacz więcej
Płyn do mycia odbijaczy Płyn do mycia odbijaczy
Cena: 65,00 zł
szt.
zobacz więcej
Osłona odbijacza czarna Osłona odbijacza czarna
Producent: Fendress
Cena: 46,00 zł
szt.
zobacz więcej
Odbijacze Majoni czarne Odbijacze Majoni czarne
Producent: Majoni
Cena: 37,00 zł
szt.
zobacz więcej
Odbijacze Majoni biało-niebieskie Odbijacze Majoni biało-niebieskie
Producent: Majoni
Cena: 37,00 zł
szt.
zobacz więcej
Odbijacze Majoni białe Odbijacze Majoni białe
Producent: Majoni
Cena: 37,00 zł
szt.
zobacz więcej
Odbijacz zatrzaskowy Ocean Odbijacz zatrzaskowy Ocean
Producent: Lalizas
Cena: 345,00 zł
szt.
zobacz więcej

Co to jest odbijacz pomostowy?

Jednym z priorytetów każdego żeglarza, jeśli chodzi o pielęgnację łodzi, jest ochrona burty przed obiciami. Jej naprawa wiąże się zazwyczaj ze sporymi kosztami, dlatego chcąc uniknąć niepotrzebnych wydatków, warto pomyśleć o zainwestowaniu w odbijacze do łodzi. Te elementy wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych można zamontować w różnych miejscach, dzięki czemu uzyskasz ochronę różnych części statku. Posiadają one specjalne mocowania, dzięki którym ich zamontowanie jest proste niezależnie od wybranego miejsca.

Jakie odbijacze jachtowe są najlepsze?

Rynek oferuje szeroki wybór rodzajów przedmiotów chroniących kadłub. Kiedy łódź jest zacumowana w pobliżu pomostu, niezastąpione są odbijacze pomostowe. Mają one za zadanie chronić ją przed obiciami i zarysowaniami powstającymi podczas ocierania się burty o pomost. Równie przydatnym narzędziem ochronnym jest listwa odbojowa do jachtu. Dzięki niej nie trzeba martwić się o stan jednostki w przypadku zahaczenia w porcie o inną jednostkę pływającą.

Specjalne odbijacze burtowe mają za zadanie ochronę konkretnie boków jachtu. Nie zawsze okazują się one przydatne w momencie cumowania, kiedy to dziób bywa najbardziej narażony na obicie, ale będą niezastąpione podczas przebywania w porcie już po zajęciu stanowiska.

Jak najlepiej jest wiązać odbijacze?

Odbijacze portowe powinny być przywiązane do relingu bardzo mocnym węzłem uniemożliwiającym przypadkowe mniej lub bardziej przypadkowe rozsupłanie. Najczęściej używa się do tego tzw. wyblinki przypominającej „baranie rogi”. Splot praktycznie uniemożliwia rozwiązanie, więc idealnie nada się do zamocowania przytwierdzonych na stałe odbijaczy. Równie często stosuje się klasyczny węzeł cumowniczy i wybór jednego z tych sposobów zależy tylko od przyzwyczajeń kapitana.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wszystkich niezbędnych akcesoriów żeglarskich. Sprawdź ofertę i wybierz najlepsze dla siebie odbijacze lub listwy odbojowe wraz z potrzebnymi do nich linami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl