Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Amortyzatory liny cumowniczej

Wysokiej jakości amortyzatory liny cumowniczej są wykorzystywane na jednostkach pływających w celu zredukowania sił działających na knagi i liny cumownicze. Umożliwia to skuteczną ochronę pokładu przed uszkodzeniem w czasie występowania wysokich fal. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór amortyzatorów cumy ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, w tym amortyzatory mooringowe i sprężyny mooringowe galwanizowane, a także modele gumowe. W ofercie jest też zestaw do montowania amortyzacji doku.

Gumowy amortyzator T1 Gumowy amortyzator T1
Producent: Unimer
Cena:

126,03 zł

szt.
zobacz więcej
Gumowy amortyzator T2 Gumowy amortyzator T2
Producent: Unimer
Cena:

134,27 zł

szt.
zobacz więcej
Gumowy amortyzator T3 Gumowy amortyzator T3
Producent: Unimer
Cena:

227,27 zł

szt.
zobacz więcej
Gumowy amortyzator T4 Gumowy amortyzator T4
Producent: Unimer
Cena:

324,86 zł

szt.
zobacz więcej

Amortyzatory liny cumowniczej — co to jest i do czego służy?

Wytrzymałe amortyzatory liny cumowniczej są niezbędne w czasie występowania wysokich fal. Dzięki nim jednostki pływające są chronione przed zerwaniem z cumy i uszkodzeniem podczas silnych wiatrów. Warto jest stosować przede wszystkim na statkach wypływających na akweny, które nie są osłonięte przed silnym wiatrem. 

Amortyzatory korzystnie wpływają na stan lin cumowniczych. Zmniejszają ich zużycie, ponieważ cumy nie są narażone na nadmierne naprężenie i szarpanie. Dzięki redukcji obciążenia liny pracują spokojnie, sprawnie i cicho. Dodatkowo amortyzatory pozwalają na dłuższe użytkowanie takich elementów okucia jachtowego, jak knagi i półkluzy, ponieważ obniżają ich obciążenie krytyczne. 

Amortyzatory liny cumowniczej — jakie wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz gumowe i stalowe amortyzatory cumy. Te pierwsze doskonale rozkładają obciążenie liny. Dzięki temu nie ma ryzyka jej zerwania. Ważne jest to, aby były wykonane z wysokiej jakości surowców.

Z kolei modele ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej są wyjątkowo wytrzymałe. Idealnie sprawdzają się podczas cumowania jednostki pływającej w czasie występowania dużych fal lub gdy dojdzie do dużych różnic w poziomie wody.      

Amortyzatory cumy w ofercie Maristo.pl

Oferujemy szeroki wybór gumowych i stalowych amortyzatorów liny cumowniczej. To najwyższej jakości produkty wyprodukowane przez renomowane firmy, takie jak Unimer i Sidermarine. Są przeznaczone do lin o różnej średnicy. Można dopasować je do różnego rodzaju jednostek pływających. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl