Szperacze halogenowe do jachtów i łodzi

Na jachcie i łodzi niezbędne jest dobre oświetlenie. Najlepszym wyborem dla uzyskania mocnego światła są szperacze pozwalające na nocną obserwację wody oraz oświetlenie łodzi. W zależności od potrzeb i opcji montażu można wybrać szperacze stacjonarne lub szperacze ręczne. Dzięki funkcjonalnej konstrukcji szperacze do łodzi umożliwiają skierowanie wiązki światła w pożądanym kierunku. Doskonałym wyborem będzie szperacz ręczny zasilany własną baterią lub akumulatorem. Bardzo często szperacz do łodzi posiada funkcję regulacji średnicy snopa światła. Warto, aby wybrany szperacz halogenowy był wodo-, a nawet wstrząsoodporny. Ciekawym i przydatnym dodatkiem, w który wyposażone są nowoczesne szperacze, jest klucz Morse'a. Największą popularnością wśród użytkowników jachtów oraz łodzi cieszą się akumulatorowe reflektory ręczne – głównie ze względu na szybkość oraz łatwość ładowania – oraz szperacze ręczne 12 V, które wyróżniają się mobilnością, lekkością, a przy tym mocnym i jasnym światłem. W ofercie naszego sklepu żeglarskiego znajdziesz szeroki wybór produktów i dobierzesz idealną lampę halogenową.

CARY szperacz ręczny LED CARY szperacz ręczny LED
Producent: Cary
Cena: 464,00 zł
szt.
zobacz więcej
Szperacz - reflektor ręczny Szperacz - reflektor ręczny
Producent: Marinco
Cena: 343,50 zł
szt.
zobacz więcej
Szperacz BREMEN LED 12 - 24V - 12W Szperacz BREMEN LED 12 - 24V - 12W
Producent: Bremen
Cena: 1 719,00 zł
szt.
zobacz więcej
Szperacz halogenowy Super Light Szperacz halogenowy Super Light
Producent: Osculati
Cena: 690,00 zł
szt.
zobacz więcej
Szperacz Ocean Marine Szperacz Ocean Marine
Cena: 1 713,00 zł
szt.
zobacz więcej
Szperacz SPL-12B (obudowa czarna) Szperacz SPL-12B (obudowa czarna)
Producent: Marinco
Cena: 2 155,00 zł
szt.
zobacz więcej
Szperacz SPL-12C (chromowa obudowa) Szperacz SPL-12C (chromowa obudowa)
Producent: Marinco
Cena: 2 365,00 zł
szt.
zobacz więcej

Co to jest szperacz i jakie są jego rodzaje?

Szperaczem nazywa się lampę służącą do oświetlania pokładu lub obserwacji wody szczególnie po zmroku. Od zwykłych latarek różnią się zazwyczaj znacznie większym natężeniem światła. Da się je zamontować w różnych częściach statku, najczęściej na kadłubie, ale można też kupić model do samodzielnego trzymania i oświetlania wybranego obszaru. Szperacze ręczne zazwyczaj posiadają wygodną rączkę, a zasila je akumulator lub bateria.

Szperacze do łodzi – niezbędne wyposażenie każdej jednostki

Nazwa przedmiotu sugeruje użytkowanie w trakcie szperania, czyli poszukiwań jakiegoś przedmiotu. Na statku odnalezienie konkretnej rzeczy nie powinno być problemem, ale dobra lampa może się okazać niezastąpiona na przykład podczas użytkowania lin – uniemożliwią one bowiem pomyłkę. Są także niezastąpione w obserwowaniu powierzchni wody w obawie przed zagrożeniami, co jest szczególnie istotne w przypadku rejonów zagrożonych na przykład oblodzeniami.

Jaki szperacz do łodzi motorowej wybrać?

Lampy różnią się przede wszystkim źródłem światła. Szperacze halogenowe przez wielu uważane są za najmocniejsze, choć warto pamiętać, że zużywają one stosunkowo dużo energii. Dużo bardziej oszczędne są modele LED, których snop światła może być podobny do tradycyjnych modeli. Przy zakupie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość regulowania snopa światła, ponieważ nie zawsze potrzebne będzie tak samo silne oświetlenie.

Lampy używane na łodziach powinny być przede wszystkim wodoodporne, a szczególnie polecane są również modele wstrząsoodporne. Należy również zwrócić uwagę na materiały wykonania, nie opłaca się bowiem inwestować w tanią obudowę z podrzędnego tworzywa. Warto też przyjrzeć się sposobowi mocowania (lub uchwytowi w przypadku modeli ręcznych) i dostosować je do własnych możliwości i preferencji.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór produktów i z pewnością wybierzesz najlepszy szperacze do Twojej łodzi, niezależnie od potrzebnego modelu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl